Mets a împărțit jocul dublu cu Pirații

Înainte ca Mets să joace sâmbătă o dublă cu șapte reprize, managerul Luis Rojas a spus că ar dori să vadă ofensiva îmbunătățită. La urma urmei, au intrat în ziua a 29-a în Ligile Majore în runde marcate.

Videoclipurile de pe youtube din Windows 10 nu sunt disponibile Chrome

În cel de-al doilea joc, Mets au marcat suficiente puncte pentru o victorie cu 4-2 în fața Pirates pentru a împărți nota geamănă la Citi Field. În meciul 1, dreptaciul Marcus Stroman a aflat modul greu pe care stângacul Tyler Anderson l-ar putea grebla și s-a dovedit costisitor, când Bucs au câștigat cu 6-2.

REZUMAT JOCUL 1:

Meciul a fost la egalitate la 2 în partea de sus a celei de-a cincea reprize când Anderson a venit în platou pentru a-l înfrunta pe Stroman cu două out-uri. Se părea că Anderson avea să fie o ieșire ușoară. La urma urmei, el a lovit în primul său la bată și a fost un hit de .063 intră în joc. Numărul a fost 1-1, când Anderson a lovit mingea peste gardul din dreapta-centru al câmpului pentru a le da piratilor un avans de o rundă.

Stroman avea să părăsească jocul după acea repriză, lansând cinci reprize și permițând trei runde pe cinci lovituri. La început părea că va avea un joc de amintit. Stroman a avut de-a face în primele trei reprize, retrăgându-i în ordine pe primii nouă Pirați.

Dar lucrurile au început să se destrame în a patra repriză, când Stroman i-a permis lui John Nogowski o dublă în două runde pentru a face un joc de 2-1 în favoarea lui Pittsburgh.

Basemanul a treia de la Mets, Jonathan Villar, a egalat scorul la 2 cu un home run mamut peste peretele din stânga - al treilea lui homer în două jocuri ale seriei.

Relieful de la Mets Trevor May a intrat în joc în a șasea repriză, iar Pittsburgh și-a mărit avantajul cu un homer de două runde al lui Bryan Reynolds, căruia i s-a furat un homer în prima prin captura peste perete a lui Brandon Nimmo.