MARAUDERS CÂȘTIGĂ: Williamson aduce acasă băieților titlul de fotbal clasa C1

Vremea umedă și răcoroasă s-a instalat pentru meciul din campionatul Băieților C1 Secțiunea V în această după-amiază, iar Marauders Williamson sperau să mențină căldura în căutarea unei alte coroane secționale. După ce nu au reușit să ajungă în finală în 2020 și au ajuns puțin în 2019, Marauders au intrat în acea zi cu un singur obiectiv în minte.

În timp ce primele 10 minute ale concursului au rămas liniștite pe tabela de marcaj, John Niles de la Williamson a spart balonul de scor la 13’. 15 minute mai târziu, în prima repriză, Rhett Storms a conectat la o pasă Troy Ingram și a marcat al doilea gol Marauder la 28 de minute.

de ce Chrome nu redă videoclipuri

Scorul a rămas apoi liniștit pentru aproape 40 de minute de joc, în timp ce Geneseo a încercat să facă o revenire. John Niles a marcat cel de-al doilea gol al concursului la 22 de minute din a doua repriză, un potențial gol de asigurare. Tyrone Walker a asistat la ambele goluri ale lui Niles.

Geneseo a reușit să înscrie la 28 de minute de la Ethan Bennett, cu toate acestea, liderul Williamson ar fi prea mult pentru a reveni. Timpul a expirat, iar Williamson a câștigat titlul Clasei C1 cu 3-1.

Titlul este primul pentru Williamson din 2013, care a încheiat o serie de trei titluri începând cu 2011. Williamson va trece acum să-l înfrunte pe câștigătorul lui Kendall și Keshequa în runda de calificare de stat Clasa C, marți, la un loc și la un moment dat. determinat.