Hot-shooting Virginia trece pe lângă Syracuse, 81-58 (acoperire completă)

Virginia a tratat apărarea zonei 2-3 a lui Syracuse ca pe un curcan de Ziua Recunoștinței.

Virginia a împărțit zona cu mișcarea mingii, pase clare, penetrare a driblingului și șuturi înroșite de 3 puncte într-o victorie cu 81-58 în fața Orange pe John Paul Jones Arena din Charlottesville, Virginia, luni seară.

Quincy Guerrier a condus Syracuse cu 15 puncte, în timp ce Alan Griffin a terminat cu două panouri la o dublă-dublă (13 puncte, 8 recuperări). Atât Guerrier, cât și Marek Dolezaj au obținut trei furturi.

LINKURI RECAPITULARE JOCULUI:

PRINCIPALELE JOCURI:

de ce durează atât de mult procesarea rambursării mele în 2016

CONFERINȚA DE PRESĂ POSTGAME A lui JIM BOEHEIM:

JUMĂTATE:

PREvizualizarea jocului:

Syracuse merge pentru a doua victorie consecutivă împotriva unui adversar clasat atunci când vizitează nr. 13/12 Virginia, luni, 25 ianuarie. Informația la John Paul Jones Arean este programată pentru ora 19:00.

mamele dansează se întâlnesc și salută

Syracuse și-a îmbunătățit recordul general la 9-4 și și-a egalat nota ACC la 3-3 cu o victorie cu 78-60 în fața nr. 16/14 Virginia Tech sâmbătă după-amiază. Studentul în doi ani, Quincy Guerrier, a condus un grup de patru jucători pentru a ajunge la două cifre la punctaj cu 20 de puncte. Acel grup a inclus bobocul Kadary Richmond, care a venit de pe bancă pentru a contribui cu 13 puncte în 15 minute de acțiune.

Virginia a revenit pentru a învinge Georgia Tech sâmbătă, 64-62, pentru a rămâne neînvinsă în jocul ACC din acest sezon la 6-0. Victoria a fost a șasea consecutivă pentru Cavaliers, îmbunătățindu-și recordul general la 10-2.

Meciul de luni marchează a 15-a întâlnire din toate timpurile dintre Syracuse și Virginia. Cavaliers au câștigat opt ​​din ultimele 14 concursuri. După ce Virginia a câștigat prima întâlnire dintre cele două echipe în deschiderea sezonului de anul trecut în Dome, Syracuse a întors favoarea, învingându-i pe Cavaliers, 63-55, în prelungiri la Charlottesville pe 11 ianuarie. Joseph Girard III a marcat 19 puncte pentru a conduce Orange. în timp ce au întrerupt o serie de patru înfrângeri împotriva UVA.