Hobart exclude Rochester pentru a păstra Centennial Cup

Runnerul Tim Denham Jr. a marcat trei touchdown-uri în al doilea sfert, iar apărarea și-a aruncat al doilea oprit din sezon, în timp ce echipa de fotbal Hobart College a reținut Cupa Centennial cu o victorie cu 31-0 la Universitatea din Rochester în această după-amiază. Cupa Centennial a fost inaugurată în 2007 pentru a recunoaște cel de-al 100-lea joc din rivalitatea Rochester-Hobart. Echipele au jucat acum de 113 ori. Hobart a câștigat de 58 de ori, Rochester are 48 de victorii și au fost șapte egalități. Este a 14-a oară când joacă pentru trofeu.

Scorul casetei

Denham a terminat cu 159 de yarzi în cursă în 14 porturi. El a marcat pe alergări de 13, șase și 12, toate la distanță de aproximativ 12 minute. Și-a mărit totalul de curse în sezonul la 1.078 de metri, făcându-l primul om de stat care a trecut de 1.000 de metri într-un sezon din 2013.

Hobart (8-2, 4-2) a încheiat al doilea sfert cu o retur de interceptare de 86 de metri pentru un TD. În al patrulea sfert, Tobias Wefering a lovit un câmp de 43 de metri pentru a finaliza scorul.

Rayshawn Boswell s-a repezit pentru 119 de yarzi în 15 porturi. Hobart s-a repezit pentru o plasă de 304 yarzi și a pasat pentru încă 12.

Linebackeri Emmett Forde și Bryan Aguilar au împărțit onoruri de echipă cu opt placaje fiecare. De asemenea, Forde a sunat al șaselea sack al sezonului, lider în ligă.

savage grow plus recenzii reale

Daniel Papantonis de la Rochester s-a grăbit pentru o plasă de 151 de metri în 22 de porturi. Ryan Rose a conectat la 11 din 29 de aruncări. El a fost demis de două ori și interceptat o singură dată – TD de Cal Sullivan pentru a încheia al doilea sfert.

Hobart a coborât pe locul patru în fiecare dintre primele trei posesiuni ale lui Rochester. După a doua oprire, oamenii de stat au mărșăluit 51 de yarzi în șase jocuri, Denham a marcat din 13. Papantonis a avut o evadare de 52 de metri în următorul drum al lui Rochester. El a fost eliminat din limite de James Mahoney la 6. „Jackets au ajuns la 1, dar Jared Leake a spart o a patra pasă în jos în zona finală pentru Ryan Pasquali, iar oaspeții au preluat propriul 1.

Denham și Boswell au întrerupt alergări lungi (Denham 29 de yarzi, Boswell 25) și oamenii de stat au fost ajutați de un penalty de fault personal împotriva lui Rochester, după o alergare de 13 metri a lui Boswell. Denham a marcat din cele șase pentru a face 14-0. Jocul de alergare a produs 57 de metri în următoarea posesie Hobart, Denham marcând din 12.

Rose i-a condus pe Yellowjackets de la propriul 34 la Hobart 10. A treia sa pasă în jos pe partea dreaptă din 10 a fost luată de Sullivan, care a accelerat departe de urmăritori pentru a marca în timp ce claxonul la pauză a declanșat.

Terenul NCAA Playoff va fi anunțat duminică seara. Ofertele ECAC Bowl vor fi anunțate luni la prânz.