Lacrosse Hobart îl învinge pe Bryant, cu 11-10

Portarul al doilea de la Hobart College, Kevin Holtby, a realizat un record în carieră, 23 de salvari, pentru a-i conduce pe Statemen la o victorie de lacrosse masculină a Conferinței de Nord-Est cu 11-10 în fața Universității Bryant astăzi. Hobart s-a îmbunătățit la 3-1 în general și 3-1 în NEC, în timp ce Bulldogs și-au văzut sfârșitul din seria de patru victorii consecutive, alunecând la 5-2, 3-1.

Holtby a stat în picioare în al patrulea sfert, făcând 10 salvari, inclusiv două în ultimul minut, când Hobart a omorât o pereche de penalty-uri pentru a păstra avantajul de un gol. Cele 23 de opriri ale sale sunt cele mai multe ale unui om de stat de când Max Silberlicht ’10 a înregistrat 23 de salvari împotriva lui Syracuse pe 23 martie 2010.

google chrome nu redă videoclipuri

Atacantul senior Tommy Mott, care a avut patru puncte în carieră în două meciuri împotriva lui Bryant, care a venit în ziua de azi, a produs un record de patru puncte la trei goluri și un assist. Atacantul senior Ryan Archer și mijlocașul junior Bradley Simas au marcat fiecare câte două goluri. Mijlocașul al doilea, Adam Shea, a strâns șase mingi de teren, cu cea mai mare echipă.

cea mai bună tulpină de kratom pentru durere

Bryant, care a fost pe locul 19 în Top 20 de lacrosse din SUA de săptămâna aceasta și a primit voturi atât la antrenori, cât și la sondajele media, a primit un hat trick de la Trevor Weingarten. Atacantul din primul an Logan McGovern a avut și el o zi de trei puncte cu două goluri și un assist. Nathan Laliberte i-a oferit lui Bryant un avantaj de 15-9 și a adunat 11 mingi la pământ. Studentul în anul II Luke Carracciolo a făcut 14 aparări.

După ce au jucat primul sfert la egalitate 3-3, Bulldogs i-au depășit pe Statesmen cu 4-1 în al doilea cadru pentru un avantaj de 7-4 la pauză. Bryant a marcat un om pentru a lua conducerea și și-a dublat avantajul trei minute mai târziu. Atacul al doilea, Troy Barthelme, a marcat primul său gol al anului pentru a încetini impulsul lui Bulldogs, dar Weingarten a marcat goluri consecutive pentru a oferi echipei gazdă un avantaj de trei goluri la pauză.