Hobart înscrie 40 drept pentru a trece de Keystone cu 43-10

Echipa de fotbal Hobart College a marcat la primele șapte posesiuni ale jocului, inclusiv 40 fără răspuns, pentru a încheia o victorie 43-10 fără conferință în fața Keystone College de pe Boswell Field în această seară. Oamenii de stat s-au îmbunătățit la 3-0 înainte de jocul Liberty League, în timp ce Giants au suferit a treia înfrângere consecutivă pentru a aluneca la 1-3.

STATISTICI CHEIE

• Hobart a acumulat 504 de yarzi total în ofensă, cel mai mult de către oamenii de stat de când au câștigat 508 de yarzi împotriva Keystone pe 25 septembrie 2001.
  • După ce a renunțat la 10 puncte la Giants în primele două posesiuni, apărarea lui Hobart a intrat în modul de blocare, forțând vizitatorii să depună de șase ori lovituri, să întoarcă mingea în jos de două ori și să văd un al nouălea drive terminat cu un sac de către un student în doi ani  și primul- an  la jocul final al primei reprize.

PERFORMANȚI DE TOP

• Sfertul junior  a finalizat 12 din 20 de pase pentru un record de 225 de metri în carieră și trei touchdown-uri. De asemenea, s-a repezit pentru 56 de metri, inclusiv o luptă de 48 de metri pentru un touchdown la un joc al 4-lea și șapte la sfârșitul celui de-al treilea sfert.
  • Receptorul lat pentru juniori  a tras în cinci pase pentru un joc de 83 de metri și un TD.
  • Runnerul din primul an  a fost cel mai mare joc de alergare, transformând 11 porturi în 99 de metri, inclusiv un TD de 38 de metri la sfârșitul primei reprize.
  • Linebackerul junior  a ritmat apărarea cu 12 tacleri, inclusiv 1,5 pentru înfrângere.
  • Linebacker junior  a adăugat 10 tacleri.
  • Randle a luat în considerare ambele sack-uri ale lui Hobart în joc, în timp ce a înregistrat patru tacleri asistate.

COLȚUL ANTRENORULUI

„Ne vom întoarce și ne vom uita la film mâine, dar cred că va fi o grămadă de învățat. Mă simt bine să fiu 3-0, dar știu că nu suntem atât de aproape pe cât trebuie să fim în ceea ce privește jocul nostru cel mai bun de până acum.” - Antrenor

Întâlnește și salută Kane Brown 2019

CUM SA ÎNTÂMPLAT

• Keystone a arătat impresionant în posesia de început a jocului, marșând 78 de metri în 12 jocuri. Running back Mujaheed Muhammad (42 de yds, TD) a pătruns în zona finală cu o plonjare de 1 yard pentru a-i pune pe Giants în avantajul timpuriu.
  • Hobart a trebuit să se mulțumească cu un gol de teren de 41 de metri de juniori  la prima sa conducere.
  • Giants și-au luat un 3-pointer la începutul celui de-al doilea sfert, pentru un avantaj de 10-3.
  • Oamenii de stat au egalat jocul cu un drive de 8 joc, 66 de yarzi, pe care Colombi a încheiat-o cu o pasă de 21 de metri către receptorul lat senior  (2 rec, 63 yd, TD).
  • Apărarea Hobart a obținut prima oprire când fundașul de colț junior  (5 tkls) a întrerupt jocul al 4-lea și al 4-lea al lui Giants lângă mijlocul terenului.
  • Oamenii de stat au profitat de ocazie, înmânând mingea de două ori lui Taylor. A câștigat 8 metri la prima piesă și a alergat cu 38 de metri până la zona finală în următoarea. Punctul în plus a fost la dreapta, lăsându-l pe Hobart cu 16-10.
  • Oamenii de stat au folosit două jocuri de pasă mari pentru a crea un TD al 30-lea în carieră senior, un plonj de 1 yard. Prima a fost o trecere de 42 de metri către Cayea. Aceasta a fost urmată de o pasă de 25 de metri către Daramola, care a fost marcată la doar câțiva centimetri din zona finală.
  • Hobart a condus cu 23-10 la pauză și nu s-a uitat niciodată înapoi.

DĂ-MI LIBERTATE

• Oamenii de stat vor deschide jocul Liberty League, sâmbătă, 30 septembrie, când se vor îndrepta către campioana apărătoare a Liberty League, Ithaca. Bombers, clasați la nivel național, au scorul de 2-1 după o călătorie de trei meciuri pentru a începe sezonul.