Hobart îl împiedică pe Skidmore cu 2-1 în deschiderea ligii

Echipa de fotbal Hobart College a învins Skidmore College cu 2-1 în deschiderea Ligii Liberty pe Wachenheim Field în această după-amiază. Odată cu victoria, oamenii de stat au întrerupt o serie de cinci meciuri fără victorii și au acum 2-4-1 în sezon, cu un punctaj de 1-0-0 în jocul de conferință.

și  a marcat pentru oamenii de stat. a jucat toate cele 90 de minute în poartă și a făcut două salvari în timp ce a câștigat victoria.

Luca Bravo Frederick a oprit șapte șuturi în poartă pentru pursânge (1-4-2, 0-1-0).

cât ar trebui să fie următorul control de stimulare

STATISTICI CHEIE

• Hobart a încheiat concursul cu un avantaj de 17-7 la lovituri și un avantaj de 5-2 la loviturile de colț.
  • Statemen sunt acum 12-9-12 în general împotriva lui Skidmore.

REZUMAT PENTRU PUNTAJ

• a deschis scorul în minutul 39. A îndreptat cu capul acasă o pasă de la  pentru primul său gol al sezonului.
  • Pursângele au egalat în minutul 49. Leo Kachanovsky a rupt un șut de la 18 metri în colțul din dreapta sus al cuștii. A fost primul lui gol al sezonului.
  • Hobart a marcat golul câștigător în minutul 86. a strâns o minge care sări în fața cuștii și a strecurat un șut în spatele fileului. A fost cel de-al doilea gol al sezonului.

URMEAZA
Hobart va reveni în acțiune miercuri când se va îndrepta către Ithaca, New York. Concursul Liberty League împotriva Bombers este programat să înceapă la ora 16:00.