Hobart a trecut de Buffalo State cu 3-2

Colegiul Hobart s-a adunat pentru a învinge Buffalo State College cu 3-2 într-o aventură dus-întors pe Cozzens Field. Cu a patra victorie consecutivă, Hobart are scorul general de 9-5-2 în acest sezon.

și  a încheiat jocul cu câte un gol și câte o asistență pentru Statemen. a jucat toate cele 90 de minute în poartă și a făcut patru salvari.

Yousif Kowa și JB Almontaser au marcat golurile pentru Bengali (10-4-3). Max Shoemaker a început în poartă pentru Buffalo State. A făcut șapte salvari.

STATISTICI CHEIE

fox auto group auburn, ny
  • Hobart a încheiat jocul cu un avantaj de 24-9, inclusiv un avantaj de 10-6 în șuturile pe poartă.
  • Oamenii de stat au avut șase lovituri de colț, iar Bengalii au avut două.
  • Hobart are acum 7-0-1 împotriva Bengals.

REZUMAT PENTRU NOTAREA

• Hobart a deschis scorul în minutul patru. Madsen s-a trezit singur în spatele apărătorilor din Buffalo State și a lovit un șut pe lângă Shoemaker și peste linia porții. Al șaselea gol al sezonului, liderul echipei sale, a fost asistat de Friedlander.
  • Bengalii au răspuns puțin mai puțin de două minute mai târziu. Kowa a trimis cu capul o lovitură de colț de Nacho Caceres pentru al cincilea gol al sezonului.
  • Buffalo State a luat conducerea cu 2-1 în minutul 29. Almontaser a rupt un șut cu piciorul stâng de la 20 de metri în colțul din dreapta sus al cuștii.
  • Hobart a egalat meciul chiar înainte de pauză la  primul gol al sezonului. A primit o pasă de la  și a îndoit un șut în jurul portarului din scufundări.
  • În minutul 59, Friedlander a marcat golul victoriei. El a colectat o pasă de la Madsen și a șutat în interiorul stâlpului stâng. A fost al treilea gol al sezonului al lui Friedlander.

ȘANSE

• În minutul 10, Hobart a avut o rafală de ocazii. iar Koschineg a avut șuturi blocate de Buffalo State Defenders și  a avut un șut oprit de Shoemaker.
  • În minutul 24, Friedlander a avut o ocazie de gol de aur blocată de coechipierul său.
  • Hobart a părut să egaleze în minutul 35, dar golul a fost șters de pe tablă din cauza unui apel de ofsaid.
  • Madsen aproape a adăugat un al doilea gol în minutul 78, dar a tras un șut în partea dreaptă a cuștii.

URMEAZA

Hobart își va încheia sezonul regulat sâmbătă, 28 octombrie, când îl va primi pe St. Lawrence pe Cozzens Field. Meciul este programat să înceapă la ora 14.00. Oamenii de stat pot câștiga titlul sezonului regulat Liberty League cu o victorie sau o egalitate împotriva Saints.