Dennis Colligan câștigă Campionatul Profesional CNY PGA 2017

Dennis Colligan de la Cazenovia Golf Club l-a învins în două lovituri pe campionul de patru ori Kevin Savage, pentru a repeta ca campion al secțiunii PGA Central New York la Shenendoah Golf Club la Turning Stone Resort Casino pe 22 august. Al 55-lea turneu anual a fost prezentat de Club Car, Mercedes-Benz și Omega.

Agățandu-se de un avans de o lovitură, Colligan a drenat un putt de 30 de picioare pentru vultur în gaura finală pentru a câștiga a doua sa coroană consecutivă și a treia în general în secțiunea împotriva lui Savage, de la Timber Banks, care a terminat cu un birdie pe 18.

cumpără vizualizări youtube cu paypal

„Știam că dacă măcar aș putea să mă apropii, atunci Kevin ar trebui să-și facă a lui pentru egalitate”, a spus Colligan. Din fericire am avut viteza potrivită și linia potrivită și am pus-o în cupă.

Colligan, liderul primei runde, a cardat un 1-sub-par 71 în runda finală, după un 4-sub 68 în primul tur. El a terminat turneul la 5-sub 139 pentru a câștiga 3.500 de dolari pentru primul. Acesta este cel de-al doilea major al anului al lui Colligan, când a câștigat Golf Max/Golf Pride Central New York Open în mai.

Avem patru majore și încercarea de a încerca să mă pregătesc pentru cele patru sunt obiectivul meu pe parcursul verii, a spus Colligan, care sărbătorește al 20-lea sezon la Cazenovia GC. Cu muncă și lecții, soție și copii, este greu. Dar datorită lor, pot să ies și să joc duminica. De asemenea membrilor mei care sunt foarte susținător.

Savage a tras chiar și cu Colligan la turn, apoi a luat un avans cu o lovitură cu o pasăre pe 10. Dar un vânt imprevizibil peste ultimele șase găuri a creat probleme ambilor jucători de golf. Colligan a preluat definitiv conducerea pe numărul 15, făcând egalitate după ce Savage a dublu bogey la gaură.

Vântul mergea în toate direcțiile, a spus Savage. Nu a rămas niciodată în aceeași direcție. Am început să lovesc niște lovituri proaste și am plătit prețul.

cum să investești în transportul fără a conduce

Când am ajuns în spatele nouă, vântul a început să sufle destul de bine aici și a făcut-o mai greu, a spus Colligan, care a câștigat în 2016 la Seven Oaks și 2010 la Shenendoah. A trebuit să-l macin, a fost o luptă.

videoclipul meu a devenit viral acum ce

Deși Savage a rămas scurt în bătălia foștilor campioni, el a câștigat un loc în PGA Professional Championship 2018, în perioada 17-20 iunie, la Bayonet Black Horse din Seaside California. Savage, de patru ori campion al secțiunii (’95, ’04, ’14 și ’15) a câștigat 2.725 de dolari cu locul secund.

Pe lângă Colligan și Savage, Mark Tucker de la Cazenovia Country Club (2-sub 142) și Rick Bronson (1-sub 143) au avansat și ei la cel de-al 51-lea campionat național anual.

Campionul din 2011 Tucker, care a câștigat Emmett Kelly Masters pe 14 august, a tras un 4-under 68 în runda finală pentru a ocupa locul al treilea și a câștigat 2.300 de dolari pentru a treia.

Bronson (Bronson Aerifying) a încasat 2.000 de dolari pentru al patrulea. A câștigat campionatul CNY PGA Senior în iulie.

Alternanții din acest an sunt Michelle Murphy de la Oswego Country Club, Eric Manning de la Cortland Country Club și Lake Shore Yacht și Nick Serafino de la Country Club.