Crunch cadere la Monsters în prelungiri, 2-1

Syracuse Crunch au fost primii la bord, dar Cleveland Monsters au egalat jocul pentru a forța prelungiri înainte de a lua victoria, 2-1, în această seară la Rocket Mortgage FieldHouse.

Înfrângerea îi pune pe Crunch pe o derapaj de patru jocuri și 5-5-2-1 în sezon. Echipa are, de asemenea, 2-0-2-0 în seria sezonului de opt meciuri împotriva Monsters.

Portarul Crunch Amir Miftakhov a oprit 34 din 36 de lovituri, în timp ce Daniil Tarasov a câștigat victoria între țevi pentru Monsters, întorcând 21 din 22. Syracuse a mers cu 0 pentru 5 la jocul de putere, dar un 4 pentru 4 perfect la lovitura de pedeapsă.

The Crunch a deschis scorul la doar 1:09 din joc. Gabe Fortier a transportat pucul în zonă înainte de a trece peste pentru Shawn Element pentru a marca primul său gol profesionist din partea de sus a cercului din stânga.

Monstrii au răspuns rapid și un minut mai târziu, scorul a fost egal. Jake Christiansen a tras un șut la stânga, care a ieșit de pe scândurile de la capăt și a ieșit înapoi pentru ca Thomas Schemitsch să împingă o plasă deschisă din cercul drept.

Echipele au rămas la egalitate prin regulament și au mers în prelungiri, unde Tyler Angle a marcat jocul câștigător pentru Cleveland la 1:08.