Sezonul de fotbal al lui Canandaigua s-a încheiat după pierderea în fața lui Jamestown

Canandaigua Braves s-au îndreptat spre Jamestown vineri seara pentru a-i înfrunta pe Red Raiders pe pământul lor. Confruntarea celor două echipe neînvinse a avut jocul de noapte pe ea, în timp ce inamicii din clasa A cu talent din belșug s-au luptat pentru a avea un loc în semifinalele turneului de stat în weekendul de Ziua Recunoștinței. Braves ar fi fost scurt în joc, pierzând meciul cu 35-14.

Jamestown a sărit la un avans de 7-0 devreme, dar Canandaigua a înnodat scorul când Ryan Gavette a renunțat pentru o cursă de touchdown de 39 de metri. Bravii au continuat scorul, după ce primul sfert s-a terminat la egalitate la șapte puncte pe bucată, portarul lui Bryan Boldrin l-a mărit pe Canandaigua cu 14-7.

Jamestown a egalat meciul la 14-14 la jumătatea celui de-al doilea sfert și a reluat conducerea cu 21-14 înainte ca prima repriză de joc să se încheie. Apărarea Braves a rezistat dură pentru cea mai mare parte a celui de-al treilea sfert, dar Red Raiders a adăugat un nou touchdown, făcând jocul să fie 28-14 la intrarea în al patrulea sfert. Jamestown a adăugat un ultim touchdown în timpul celui de-al patrulea sfert, făcând scorul final 35-14. Canandaigua încheie sezonul ca campioană a Secțiunii V și un record de 10-1.