Bills, liderul AFC, extinde seria de victorii la patru cu victoria asupra Jets (acoperire completă)

Buffalo Bills (10-3), liderul AFC, și-a extins seria de victorii la patru, cu o victorie cu 20-12 asupra New York Jets (7-6) într-o după-amiază înzăpezită de duminică pe Highmark Stadium. Buffalo a câștigat 10 meciuri pentru al patrulea sezon consecutiv.

A fost o primă repriză urâtă, deoarece fiecare echipă a schimbat puncte până la sfârșitul celui de-al doilea sfert, când Josh Allen s-a conectat cu Dawson Knox pentru un touchdown de 24 de metri, rupând egalitatea fără scor și oferind lui Buffalo un avans de 7-0 la repriză.

Scorul a crescut pe măsură ce Jets a egalat jocul pentru a deschide repriza a doua. Cu toate acestea, Bills și-au recâștigat rapid conducerea în cursa de touchdown de cinci iarzi a lui Allen. Mai târziu, în al treilea sfert, Tyler Bass a marcat un câmp de 38 de metri, extinzând avantajul lui Buffalo la 17-7 până în cadrul final.

Bills și-au mărit avantajul la începutul celui de-al patrulea sfert, când Bass a lovit un alt field goal, un 49-yarder, pentru a face 20-7. New York a blocat un gol, rezultând o siguranță, și a lovit un gol de teren, dar Buffalo a rezistat și și-a asigurat victoria.