Bills se agață pentru a învinge Jets cu 18-10 în spatele șase goluri de teren (acoperire completă)

Ei spun că o victorie este o victorie și asta este 100% adevărat, dar este îngrozitor de greu să te simți entuziasmat de felul în care Buffalo Bills i-au învins duminică după-amiază pe stadionul MetLife, pe New York Jets, încă fără câștiguri, 18-10.

Urât? Da, acesta este unul dintre multele cuvinte pe care le-ai putea folosi pentru acesta, iar câteva cuvinte blesteme amestecate în descriere nu ar fi deplasate.

Odată dinamică ofensiva Buffalo a mers 60 de minute împotriva uneia dintre cele mai proaste apărări din NFL și nu a reușit să marcheze un touchdown, dar a fost salvată de propria apărare, care a scuturat un început slab și a dominat a doua jumătate a jocului.

Ah, și a fost și jucătorul începător Tyler Bass, care poate fi cel mai înnebunitor jucător din lista Buffalo. El a produs toate punctele lui Buffalo cu șase goluri de teren care au egalat recordul echipei lui Steve Christie pentru un singur joc. De asemenea, a ratat de două ori, inclusiv una de la 37 de metri în al patrulea sfert, care i-ar fi ajutat pe Bills să-și asigure victoria puțin mai devreme.

LINKURI RECAPITULARE JOCULUI:

PRINCIPALELE JOCURI:

SOCIAL:

PREvizualizarea jocului:

Bills au deschis sezonul 2020 cu o victorie cu 27-17 împotriva Jets în săptămâna 1. Buffalo are șansa să măture seria Jets duminică. Dacă Bills câștigă, ar fi prima lor aruncare a Jets din sezonul 2015. În acel an, au învins Jets cu 22-17 în ambele concursuri.