Grand Slam-ul lui Bautista îi dă lui Mets o victorie

Un Grand Slam de la începutul lansării lui Jose Bautista în partea de jos a reprizei a noua le-a oferit Mets o victorie cu 5-1 - începutul pe care și-l doreau în deschiderea seriei împotriva Rays.

Declarația de impozit încă în procesare 2021

Acesta a fost primul home run din carieră al lui Bautista și al șaselea lui Grand Slam din carieră.

Todd Frazier a condus repriza cu o plimbare, apoi Devin Mesoraco a continuat raliul cu un singur la stânga. Amed Rosario a pus jocul de sacrificiu pentru a muta alergătorii pe locul doi și al treilea. Brandon Nimmo a fost plimbat intenționat pentru a încărca bazele.

.jpg

colecționarii americani Fred și Marcia Weisman

La începutul jocului, Mets au marcat o rundă nemeritată în a treia repriză, când Nimmo a ajuns pe locul al doilea dintr-o eroare de aruncare a operului scurt de la Rays, Willy Adames. Mai târziu, Asdrubal Cabrera l-a plătit pe Nimmo cu un simplu la stânga, câștigând al 13-lea RBI în ultimele 16 jocuri.

Adames și-a compensat eroarea din a cincea repriză, când a acordat un homer solo lui Jacob deGrom pentru a egala meciul la 1.

Mets.com: Citeste mai mult