# 18 Yellowjackets la coborât pe Stârci în deschiderea casei

Echipa de baschet a Colegiului William Smith a căzut cu numărul 18 Rochester, 92-48, în deschiderea sa de acasă la Bristol Gym, marți seara. Stârcii cad la 1-2, în timp ce Yellowjackets se îmbunătățesc la 5-0 în sezon.

Junior  a condus Herons cu 16 puncte și 13 recuperări, câștigând prima ei dublă dublă a sezonului. Senior a câștigat șapte puncte și cinci recuperări în înfrângere.

CUM SA ÎNTÂMPLAT

• Rochester a ieșit puternic, șutând 75% din linia de aruncări libere și depășind-o pe Herons cu 21-13 în primul sfert.
  • Yellowjackets au continuat să strălucească în al doilea sfert, depășindu-i pe Herons cu 26-6. Rochester a tras 61,11% de la sol pentru a închide o repriză puternică.
  • Herons au încercat să riposteze în al treilea sfert, în timp ce studentul în doi ani a înregistrat patru puncte și un recuper defensiv pentru a le da o scânteie.
  • Jarvis a înregistrat șase dintre cele 16 puncte ale ei în al patrulea trimestru, în timp ce Herons au acumulat 15 puncte pentru a scăpa de liderul Yellowjacket.
  • Junior  a înregistrat trei recuperări și un blocaj pentru a-i ajuta pe Herons să mențină Yellowjackets în sfertul cu cel mai mic scor în al patrulea.
  • Rochester va termina pe primul loc, încheind jocul la 92-48, oferind celor de la Herons a doua pierdere a sezonului.

COLȚUL ANTRENORILOR

„Am crescut foarte mult astăzi”, a spus antrenorul principal. „Am jucat mai bine și am executat mult mai bine planul de joc în a doua repriză. A fost o experiență bună pentru noi, ca o echipă atât de tânără, să jucăm împotriva unei echipe de acest calibru”.

URMEAZA

Herons vor fi din nou în acțiune marți, 29 noiembrie, când se vor îndrepta spre Clinton, New York, pentru a-l înfrunta pe Hamilton. Informația dintre Herons și Continentals va începe la ora 19:00.