WAYNE DROPS HEARTBREAKER: Voleiul pentru fete este scurt împotriva lui Marcellus

Wayne Eagles au pierdut un meci sfâșietor împotriva lui Marcellus de la Secțiunea a III-a la volei pentru fete pentru a avansa în semifinalele de stat din clasa B. Meciul de sâmbătă după-amiază a fost tot ce ți-ai putea cere pentru un eveniment grozav, dar fără rezultatul pe care Eagles l-au sperat . Marcellus a venit cu o victorie de 3-2.

Wayne a luat primele două seturi ale meciului, sărind rapid la un avans de 2-0, câștigând ambele seturi cu 25-23. Primul set a inclus Eagles revenirea cu 16-7 la un moment dat la începutul setului. Marcellus a rămas dur în setul doi, dar Wayne a păstrat un pas înainte pentru a pecetlui victoria. Cu toate acestea, Marcellus a revenit pentru a lua setul trei cu 25-22 și a luat un pic de impuls cu ei pentru a obține setul patru, obținând o altă victorie cu 25-22. Setul cinci a coborât la sârmă, egalat la 21-21 înainte de un timeout cerut, dar Marcellus s-a îndepărtat pentru a pecetlui victoria meciului cu o victorie de 25-23 de set.

Wayne Eagles vor încheia sezonul cu un record de 16-1 și 12-0 în Finger Lakes East, pe lângă faptul că sunt campioni din clasa B Secțiunea V.