FINALA WAYNE ACES: Voleiul pentru fete aduce acasă titlul secțional de clasa B

Echipa de volei pentru fete Wayne Eagles și-a asigurat sâmbătă coroana Clasei B în Secțiunea V, împotriva șasea clasată de serie Honeoye Falls-Lima. HFL a intrat în runda finală pe o aruncare din partea specială supărată a bracketului. În primul set al meciului, părea că această narațiune va continua, deoarece Wayne a gestionat greșit un avantaj din setul timpuriu pentru a renunța la setul de deschidere 26-24.

pastile de detoxifiere pentru a trece testul de droguri

În al doilea set, Wayne a reușit să răstoarne scenariul la HFL, după ce au sărit la un avans în setul timpuriu. De această dată, Eagles s-au întors fulgerător dintr-un deficit timpuriu pentru a lua victoria setului cu 25-22. În al treilea set, Wayne a reușit să mențină impulsul și, deși scorul a fost egalat de câteva ori diferite de-a lungul setului, Eagles nu au trecut niciodată și au luat victoria cu 25-21.

În ceea ce ar fi ultimul set al meciului, Eagles au sărit la un avans timpuriu de 7-1, dar HFL nu a dispărut în tăcere, revenind pentru a egala setul la 18-18. Wayne și HFL au devenit inseparabili pentru mai multe raliuri după aceea, iar setul a devenit la egalitate la 23-23. Wayne a reușit să îndepărteze serviciul HFL, să ia un avantaj de un punct și să aibă un serviciu de meci. Ar fi tot ce aveau nevoie, deoarece Eagles au smuls victoria cu 25-23, iar victoria meciului cu 3-1.

Victoria Eagles cu 3-1 în finala Clasei B îi va muta acum pe campionii secționali în jocul regional weekendul viitor. Meciul împotriva unui adversar care urmează să fie determinat din Secțiunea a VI-a se va disputa la Liceul LeRoy sâmbăta viitoare, la ora 12:30.