Tylor Megill, Pete Alonso dă putere Mets la victorie

Rapid, rotația Mets devine din nou completă. Achiziția comercială Rich Hill ar trebui să fie la Citi Field până sâmbătă. Carlos Carrasco s-ar putea întoarce de pe lista accidentărilor în câteva zile, cu Jacob deGrom poate și pe termen scurt. Mets au supraviețuit aproape de o perioadă lungă de săptămâni în care adesea nu știau cine va începe meciul de a doua zi.

Data de începere a înregistrării la loteria dv 2023

Nu ar fi putut face asta fără Tylor Megill.

Neanunțat înainte de sezon, Megill a fost lipiciul care le-a permis Mets nu numai să supraviețuiască, ci și să prospere, menținându-și stăpânirea pe primul loc, în ciuda tuturor decupărilor și tăierilor recente. În șase reprize închise într-o victorie cu 3-0 în fața Blue Jays vineri, Megill și-a redus ERA la 2,10 - a patra cea mai scăzută repriză din istoria Mets de un pitcher în primele șase starturi în carieră.

Împotriva Blue Jays, care a intrat în noaptea pe locul al treilea în Majors în puncte pe meci, Megill a prezentat cel mai bun început al său de până acum. După ce a permis o lovitură și o plimbare în primele două reprize, începătorul a retras 13 din ultimii 14 bateți cu care s-a confruntat, cu un total de cinci strikeouts. Managerul Luis Rojas l-a îndepărtat pe Megill în acel moment, în ciuda numărului de 78 de lansări, iar un trio de relevi de la Mets au făcut restul.

Mets au preluat conducerea fostului coechipier Steven Matz în prima repriză, când Brandon Nimmo a remizat o plimbare de la început, iar Pete Alonso a urmat cu un homer de două alergări. Făcând primul său început de carieră împotriva fostei sale echipe, Matz a primit mai multe ovații de-a lungul nopții - dar la fel a făcut-o și Megill, care s-a bucurat de unul zgomotos după primul său hit în carieră în al cincilea.