Syracuse bate Boston College la Carrier Dome, 76-50 (acoperire completă)

După ce a construit un avans de 25 de puncte în prima repriză, Syracuse a ajuns la a doua victorie consecutivă a Conferinței Atlanticului Coastă (ACC) în fața Boston College, 76-50, miercuri seara în Carrier Dome. Era cei 50altriumf pentru Orange asupra Eagles în 76 de întâlniri între echipe.

Buddy Boeheim a condus toți jucătorii cu 22 de puncte la 9 din 17 lovituri, inclusiv un joc de patru puncte de 3 puncte. Marek Dolezaj a înregistrat a doua sa dublă-dublă în ultimele sale patru jocuri cu 10 puncte și 11 recuperări.

cea mai bună armură de corp ascunsabilă din 2018

Syracuse, care are cea mai mare victorie din acest sezon, este din nou în acțiune în Carrier Dome pentru a găzdui Boston College miercuri, 15 ianuarie. Informația este programată pentru 18:30.

Orange vin de la o victorie cu 63-55 în prelungiri împotriva campioanei naționale în apărare, Virginia. Joseph Girard III (19), Elijah Hughes (18) și Buddy Boeheim (14) au condus Orange la punctaj. Nouă dintre punctele lui Boeheim au venit în prelungiri, inclusiv aproape de jumătatea terenului, înscrise în trei la sonerie. Juniorul Marek Dolezaj a condus echipa la pase decisive cu șase de la urma și 12 recuperări, care le-au egalat cel mai înalt nivel în cariera. Victoria a îmbunătățit recordul Syracuse la 9-7 în general, inclusiv 2-3 în jocul ACC.

Recordul Colegiului Boston a scăzut la 9-7 după ce a pierdut sâmbătă cu Georgia Tech, 71-52 acasă. Eagles intră în jocul de miercuri cu un scor 3-2 ACC.