Syracuse Mets câștigă a treia consecutivă cu victoria cu 1-0 asupra Rochester Red Wings

Syracuse Mets a câștigat al treilea joc consecutiv cu o victorie cu 1-0 în fața Rochester Red Wings duminică după-amiază pe Frontier Field. La doar o zi după retragerea cu o singură lovitură a lui Franklyn Kilomé, un pitcher de la Syracuse a furat din nou spectacolul. Starterul de la Mets, Jerad Eickhoff, a oferit șase reprize de baseball fără scoruri, a lovit șapte în timp ce a permis doar trei lovituri și a mers doar una.

Performanța dominantă a lui Eickhoff în finala seriei a venit după o prezentare impresionantă în deschiderea seriei de marți, unde a lansat șase reprize fără scor și a lovit trei. În total, Eickhoff a lansat 12 reprize fără scoruri în această călătorie în Rochester.

După patru reprize fără scoruri de duminică, Syracuse (8-16) a ajuns în cele din urmă pe tablă în topul celui de-al cincilea. Cu două ieșiri și nimeni în joc, Sebastian Elizalde a tăiat un singur în câmpul drept. Cu Nick Meyer batând, Elizalde a furat baza secundă, iar un lanț sălbatic în timpul furtului i-a permis Elizaldei să ajungă până pe locul trei. Meyer a pus apoi un bunt perfect plasat pe linia a treia de bază pentru a marca Elizalde pentru a le oferi Mets un avans cu 1-0.

Rochester (6-18) a fost împiedicat de Eickhoff și de releverul de la Mets Corey Oswalt. După cele șase reprize fără scoruri ale lui Eickhoff, Oswalt i-a retras pe primii șapte bateți cu care s-a confruntat. Aripile Roșii au primit un single-out de la Adrian Sanchez în partea de jos a al nouălea, dar Oswalt l-a lovit pe Jake Noll, iar Sanchez a fost dat afară încercând să fure baza secundă, punând capăt jocului.

Oswalt a eliminat cinci dintre cei nouă batători cu care s-a confruntat în trei reprize fără scoruri lansate în drum spre a doua salvare a sezonului.

Odată cu victorie, Mets au luat patru din șase jocuri din această serie la Rochester, câștigând o serie pentru prima dată în 2021.

Mets au concediu pentru Ziua Memorialului luni, înainte de a merge la Trenton, NJ, pentru o serie de șase meciuri împotriva lui Buffalo Bisons, marți. Prima lansare de marți este stabilită pentru ora 19:05.