Syracuse Mets a împărțit meciul dublu cu Scranton/Wilkes-Barre

Syracuse Mets și Scranton/Wilkes-Barre RailRiders au împărțit un meci dublu de sâmbătă seara, Mets depășind un deficit târziu pentru a câștiga primul joc, 6-5, în opt reprize. În jocul doi, un duel între ulcior s-a încheiat cu o victorie RailRiders cu 1-0, oferindu-le Mets primul lor shutout din sezon.

În primul joc, Syracuse (18-40) a marcat primul cu o rundă în vârful primei reprize. Cu două out-uri, J.D. Davis a lovit un home run pe teren opus, al doilea homer al misiunii sale de dezintoxicare MLB, pentru a le oferi Mets un avans devreme 1-0.

Scranton/Wilkes-Barre (37-19) au ripostat cu un fund mare al reprizei a doua. Greg Allen și Armando Alvarez au reușit să obțină single-out consecutive. Rob Brantly a tras apoi o plimbare pentru a încărca bazele. Kyle Holder a urmat cu o plimbare plină de baze pentru a aduce acasă prima rundă a RailRiders pentru a face 1-1. Andrew Velazquez a venit apoi în farfurie și a livrat cu o dublă în două runde pentru a mări avantajul la 3-1. După ce Hoy Park a mers pe jos, Estevan Florial a lovit un zbor de sacrificiu pentru a marca Holder și a finaliza o repriză de patru runde pentru RailRiders, în timp ce Scranton/Wilkes-Barre au luat conducerea cu 4-1.

Mets s-au întors în al patrulea. Davis a remizat o plimbare de început, iar Patrick Mazeika a urmat cu un simplu. Apoi, Brandon Drury a scos un simplu pe terenul stâng pentru a marca Davis și a redus deficitul Syracuse la două, 4-2. După ce Chance Sisco a mers pe jos, Wilfredo Tovar a aliniat un simplu pe terenul stâng pentru a marca Mazeika, iar stângacul Ryan LaMarre a aruncat mingea, permițându-i lui Drury să înscrie și Syracuse a egalat, 4-4.

Scranton/Wilkes-Barre și-au recâștigat conducerea în al cincilea, când Estevan Florial a lovit un home run solo pentru a face 5-4 RailRiders.

Aceasta a fost ultima rundă pe care starterul din Syracuse, Vance Worley, l-a permis în ceea ce a fost o performanță serioasă după o a treia repriză grea. Tânărul în vârstă de 33 de ani a ajuns să facă reprize de cinci și două treimi, permițând cinci puncte la șapte lovituri, în timp ce a mers patru și a lovit două. Worley a aruncat 101 tiruri.

Mets au răspuns în partea de sus a celui de-al șaselea, începând cu un single de lider Sisco. În timp ce Tovar era la farfurie, o aruncare de la prima i-a răsturnat mănușa lui Armando Alvarez și i-a permis lui Sisco să avanseze la baza secundă. Sisco a fost lovit de César Puello. Tovar a renunțat la a doua, în timp ce Puello a avansat pe a treia. După ce Orlando Calixte a mers pe jos, Drew Jackson a lovit un gol RBI pentru a marca Puello și a egalat din nou, 5-5.

Jocul de șapte reprize va merge la reprize suplimentare, în care Khalil Lee a început ca alergător la baza secundă pentru Syracuse în partea de sus a optimei. Drury a lovit un simplu din start, iar Lee a avansat pe al treilea. A urmat Martin Cervenka, îndreptându-se într-un joc dublu, dar Lee a venit acasă pentru a marca și a dat lui Syracuse un avantaj de 6-5.

În partea de jos a optimilor, Trey Cobb a ieșit pentru o altă repriză de ajutor după ce a înregistrat unul în al șaselea și a lansat o șaptea fără scor. Dreapta l-a lovit pe Holder și l-a retras pe Velazquez printr-un pop out. Tom Windle a ieșit apoi din tarc pentru ca Syracuse să se înfrunte cu Park. Socrates Brito, alergătorul liber pe locul doi, a furat al treilea. și pentru a pune scorul de egalitate pe al treilea, dar Tom Windle l-a lovit pe Park pentru finala jocului, în timp ce Mets au luat jocul unu din dublu, 6-5. A fost al doilea joc consecutiv în care Syracuse a câștigat în reprize suplimentare.

Jocul doi a avut un duel de lansare între Akeem Bostick de la Syracuse și Matt Krook de la Scranton/Wilkes-Barre. Bostick a lansat cinci reprize de baseball dintr-o singură rundă, scoțând patru, în timp ce Krook a lansat cinci reprize fără scor, permițând doar o lovitură și un bataș.

După ce Bostick a pus patru zerouri drepte pentru a începe noaptea, RailRiders au făcut în cele din urmă o alergare în partea de jos a celei de-a cincea. Max McDowell a condus cu o dublă, iar Brandon Wagner l-a adus acasă pe McDowell cu un simplu pe câmpul stâng pentru a face 1-0 Scranton/Wilkes-Barre.

Syracuse a dat semne de viață în primul șase după un single de la Jackson. Cu toate acestea, Cameron Maybin a intrat mai târziu într-un joc dublu de la finalul reprizei.

povestea lui Michael Oher

În partea de sus a celei de-a șaptelea, cu scorul încă 1-0 în favoarea lui Scranton/Wilkes-Barre, trevorul RailRiders Trevor Lane a revenit pentru a doua repriză de muncă de relief. După două ieșiri rapide, Puello a lovit o dublă în stânga pentru a menține Syracuse în viață. Cu toate acestea, Cervenka s-a lovit în swing pentru a încheia jocul.

Mets și RailRiders se întorc la PNC Field Sunday pentru finala seriei. Picherul stângaci Thomas Szapucki va fi pe movilă pentru Syracuse. Prima lansare de la Moosic, PA este stabilită pentru 1:05 p.m.