Syracuse Mets a marcat patru în locul nouă pentru a învinge Lehigh Valley, cu 7-3

Syracuse Mets a marcat patru runde în partea de sus a reprizei a noua pentru a-i învinge pe Lehigh Valley IronPigs, cu 7-3, vineri seara la Coca-Cola Park. Cheslor Cuthbert a lovit un gazon, de două runde, în al nouălea pentru a-i propulsa pe Mets la victorie.

Syracuse (40-62-1) a intrat în partea de sus a reprizei a noua la egalitate cu Lehigh Valley, 3-3. Wilfredo Tovar a condus cu un simplu. Cuthbert a urmat cu o lovitură strânsă, un start, un home run de două alergări pe o minge pe care a zdrobit-o peste peretele din stânga terenului pentru a le oferi Mets un avantaj de 5-3. După ce David Rodriguez a renunțat, Khalil Lee a mers pe jos, Orlando Calixte a făcut simplu și Mark Payton a mers pe jos pentru a încărca bazele. Cu José Martínez batând, o minge trecută ia permis lui Lee să înscrie și celorlalți doi alergători să avanseze, oferind lui Syracuse un avantaj de 6-3. Martínez a lovit, dar David Thompson a lovit o simplă cu două ieșiri în câmpul drept pentru a-l aduce acasă pe Calixte și a scos Syracuse cu patru, 7-3.

Relieful de la Mets, Tom Hackimer, a ieșit din bullpen pentru a arunca partea de jos a al nouălea. În ciuda faptului că a renunțat la un batator și a renunțat la un singur, primul său hit permis după opt apariții fără lovitură, Hackimer a eliminat trei lovituri din Lehigh Valley pentru a încheia jocul și a asigura victoria pentru Syracuse. Hackimer încă nu a permis o alergare în nouă și o treime reprize lansate cu Mets.

Syracuse a marcat primele runde ale jocului în prima repriză. José Peraza și Mark Payton au făcut un simplu pentru a începe jocul. Martínez a urmat cu un singur al său care a marcat Peraza pentru a le aduce Mets în avantaj cu 1-0. Thompson a făcut apoi o plimbare pentru a încărca bazele. Brandon Drury a împotrivit într-un joc dublu, dar Payton a marcat pentru un avantaj cu 2-0. Cu Martínez la baza a treia și două ieșiri, Tovar a dublat linia terenului stâng, aducându-l acasă pe Martínez, în timp ce Syracuse conducea, 3-0, după vârful primei.

efectele verde maeng da kratom

Lanțul titular de la Mets Josh Walker nu a permis o alergare prin primele cinci reprize pe care le-a lansat, dar Walker a avut probleme în a șasea.

Lehigh Valley (47-56) s-a întors la capătul celui de-al șaselea. Cornelius Randolph a condus cu un single. Doi batători mai târziu, cu un out, Mickey Moniak a dublat pentru a-i pune pe alergători la baza a doua și a treia. T.J. Rivera a urmat cu o dublă care i-a marcat atât pe Randolph, cât și pe Moniak, pentru a reduce avantajul de la Syracuse la unu, 3-2. Walker l-a lovit pe următorul batator, Darick Hall, pentru al doilea din cadru, iar acesta a fost ultimul batator cu care s-a confruntat Walker. Franklyn Kilomé a ieșit din bullpen pentru Syracuse, dar Tyler Heineman a aliniat o dublă către câmpul drept care a marcat Rivera și a egalat, 3-3. Kilomé l-a lovit apoi pe Gamboa pentru a încheia repriza.

Walker a încheiat noaptea cu cinci și două treimi reprize lansate, șase lovituri, trei alergări și o plimbare permisă și patru strike-outs. Kilomé a lansat două și o treime cadre fără scor, iar Hackimer a lansat pe noua fără scor.

Syracuse și Lehigh Valley își continuă seria de șase meciuri cu un meci dublu sâmbătă la Coca-Cola Park. Primul lanț al jocului unu este la 16:35. Al doilea joc va începe la aproximativ 30-40 de minute după terminarea primului joc.