Syracuse Mets i-a învins pe Scranton/Wilkes-Barre RailRiders, cu 5-1

Syracuse Mets a câștigat ultimul lor meci pe drum al sezonului 2021 cu o victorie cu 5-1 în fața celor de la Scranton/Wilkes-Barre RailRiders, duminică după-amiază, la PNC Field. După ce au început seria de sezon cu 1-12 împotriva RailRiders, Mets a mers cu 10-5 în ultimele 15 jocuri împotriva RailRiders în 2021, inclusiv câștigând trei din cinci jocuri în această serie finală.

Scranton/Wilkes-Barre (70-52) au marcat prima rundă din joc în partea de jos a primei reprize. Cu o ieșire, Oswaldo Cabrera a lovit un home run solo peste peretele din dreapta pentru a le oferi RailRiders un avantaj cu 1-0. Homerul a fost a treia minge lungă a lui Cabrera în cinci jocuri Triple-A cu RailRiders.

Acea cursă a fost singura permisă de starterul Syracuse Jerad Eickhoff. Tânărul în vârstă de 31 de ani a lansat cinci reprize, a permis patru lovituri, o alergare și a lovit șase batai. Eickhoff a fost aruncătorul câștigător și are acum un record de 9-2 pe movilă pentru Syracuse în 2021.

Syracuse (50-71-1) a egalat jocul în vârful secundei. Chance Sisco a condus cu o plimbare, iar Cheslor Cuthbert a făcut simplu pentru a-i pune pe alergători la prima și a doua bază. Drew Jackson a reușit apoi la alegerea unui jucător, în care Sisco a avansat pe al treilea și Jackson a fost în siguranță la început, dar Cuthbert a fost eliminat la baza a doua. Mason Williams a urmat cu un groundout la baza a doua, dar Sisco a marcat de la baza a treia pe joc pentru a încheia jocul, 1-1.

Mets au preluat conducerea în a treia. Cu un out, Mark Vientos a făcut single. Khalil Lee a urmat cu o dublă la perete în câmpul din dreapta centru care a marcat Vientos pentru a le oferi Mets un avantaj cu 2-1.

Syracuse și-a extins marginea în a cincea. Cu un out, Travis Blankenhorn a făcut simplu, iar Vientos a mers pe jos, punând alergători la prima și a doua bază. Doi batatori mai târziu, cu două out-uri, Brandon Drury a lansat un home run de trei runde peste peretele din stânga terenului pentru a-i oferi lui Syracuse un avans de patru runde, 5-1.

Târgul Mets a închis RailRiders. Jesús Reyes a lansat trei reprize fără scoruri, iar Yeizo Campos a lansat o noua fără scor, când Syracuse a învins Scranton/Wilkes-Barre, 5-1, pentru a câștiga seria de cinci meciuri, trei jocuri la două.

Syracuse este liber luni și marți înainte de a reveni pe terenul de pe stadionul NBT Bank, miercuri seara, pentru seria finală a sezonului 2021. Mets încep o serie de cinci meciuri împotriva lui Buffalo Bisons, cu primul lanț miercuri programat pentru 18:35. în Siracuza.