Lacrosse masculine din Syracuse cade la Notre Dame, 18-11 (acoperire completă)

Syracuse a luat un avans de 4-1 în primul sfert, dar un al doilea sfert de nouă goluri de la Notre Dame a fost prea mult pentru ca Orange să-și revină, iar irlandezii au trecut sâmbătă cu 18-11 în Dome.

Lipsa posesiunilor a fost pumnalul pentru numărul 4 Syracuse (4-3, 1-2 ACC), care a marcat 11 goluri, în ciuda faptului că a câștigat doar nouă confruntări. Nr. 9 Notre Dame (5-1, 1-1 ACC) a câștigat 23 din 32 la X și a dominat, de asemenea, bătălia cu minge la sol cu ​​45-20. De asemenea, s-au convertit în 4 din 6 oportunități de extra-om.

Stephen Rehfuss a deschis calea pentru Orange, marcând trei goluri pentru al doilea joc consecutiv. Chase Scanlan, Owen Seebold și Brendan Curry au găsit și ei fondul fileului de două ori. Pat Kavanaugh de la Notre Dame a marcat nouă puncte (4-5) pentru a conduce toți marcatorii, în timp ce Griffin Westlin și Will Yorke au marcat ambii patru goluri fiecare.

Jamie Trimboli și Seebold au marcat fiecare pentru Orange în primele cinci minute de joc, urmate de o pereche de conturi Rehfuss după un gol al lui Quinn McCahon, dându-i lui ‘Cuse un avantaj de 4-1 în opt minute de joc.

Pat Kavanaugh a marcat primul său din ziua înainte ca Scanlan și Curry să înscrie fiecare goluri pentru a deschide un avantaj de 6-2 pentru Syracuse la doar două minute de la începutul celui de-al doilea sfert.

Atunci s-au deschis porțile pentru Notre Dame. Irlandezii au marcat nouă goluri în al doilea sfert și 12 din următoarele 14 goluri ale jocului. „Cuse a reușit să însiruiască o serie de trei goluri la sfârșitul celui de-al treilea pentru a reuși în trei puncte înainte de al patrulea sfert, dar Notre Dame a numărat toate cele patru goluri din al patrulea sfert pentru a câștiga cu 18-11.

Syracuse găzduiește UAlbany joi, la ora 17.00. pe ACC Network în următorul său meci.