Syracuse cade în mâinile lui Duke at the Dome, 97-88 (acoperire completă)

Așa cum o barcă se luptă cu valul sau un om de zăpadă rezistă la soare, Syracuse Orange a luptat sâmbătă cu inevitabilul.

Syracuse a condus în primele 19 minute, dar odată ce conducerea a fost renunțată, Orange a scăzut încet ritmul într-o înfrângere cu 97-88 în fața Duke Blue Devils, pe locul 9, la Carrier Dome, sâmbătă seara.

venitul de bază în Statele Unite

Duke a depășit Siracuza cu dimensiunea sa în interior și intensitatea sa defensivă pe perimetru.

LINKURI RECAPITULARE JOCULUI:

PRINCIPALELE JOCURI:

CONFERINȚA DE PRESĂ POST MOC A LUI JIM BOEHEIM:

2000 pe lună actualizare verificări de stimulare

SOCIAL:

PREVIZUALIZARE:

Syracuse și No. 9/8 Duke vor adăuga un alt capitol rivalității lor sâmbătă, 1 februarie. Tipoff in the Carrier Dome este stabilit pentru ora 20:00. Orange (13-8, 6-4) au câștigat cinci din ultimele șase meciuri înainte de confruntarea de sâmbătă.

Orange și-a fost întreruptă seria de cinci victorii consecutive într-un eșec de 71-70 la Clemson, marți seara. Juniorul tricoul roșu Elijah Hughes și studentul în doi ani, Buddy Boeheim, au condus echipa cu 22 de puncte fiecare. Syracuse a luat 5-3 în luna ianuarie, care a inclus victorii la Virginia, Virginia Tech și Notre Dame. Portocalii sunt la egalitate pe locul patru în ACC, cu 6-4 în palmares.

No. 9/8 Duke vine de la o victorie cu 79-67 împotriva lui Pittsburgh marți. Blue Devils sunt 17-3, inclusiv 7-2 în ACC. Duke este al doilea în clasamentul ACC și are scorul de 3-1 pe drum în jocul de conferință din acest sezon.

Duke conduce seria all-time cu Syracuse, 9-6, inclusiv o victorie cu 84-72 la Turneul ACC de anul trecut. În înfrângere, Buddy Boeheim a avut 15 puncte și a fost 3 la 5 de la linia de 3 puncte. În sezonul regulat 2019, cele două echipe au împărțit seria, fiecare câștigând pe terenul celuilalt. Syracuse a triumfat, 95-91 în prelungiri, pe Cameron Indoor Stadium și apoi Duke a câștigat în Carrier Dome, 75-65.