Sezonul istoric al lui Ithaca se încheie cu pierderea în sferturi de finală în fața North Central

Ithaca Bombers și-a încheiat sezonul istoric în sferturile de finală a diviziei a III-a NCAA, când au căzut cu North Central, 48-7, sâmbătă după-amiază pe stadionul Benedetti-Wherli.

Ithaca și-a încheiat sezonul cu un record de 12-1, al doilea cel mai mare număr de victorii din istoria programului.

North Central a dominat încă de la începutul loviturii de start, când au acumulat aproape 600 de metri în atac, inclusiv 383 de yarzi de urgență, și au marcat în toate cele patru sferturi în timp ce au avut mingea mai mult de 42 de minute. Bombers au fost reținuți la doar 136 de yarzi de ofensă, inclusiv doar 17 de metri pe sol.

Fundașul Ithaca A.J. Wingfield a completat 12 din 25 de pase pentru 119 de metri, un touchdown și o interceptare. Jake Williams a tras în touchdown-ul singur. Michael Anderson a condus echipa cu 59 de yarzi de primire la șase recepții.

Jonathan Koumas a înregistrat 10 tacleri în apărare, în timp ce Matt DeSimpliciis a avut nouă tacleri și 2,0 tacleri pentru înfrângere.