A existat o listă completă de jocuri de baschet pentru băieți și fete de la Secțiunea V, pentru liceu, marți seară, în timp ce rundele de deschidere ale jocului de secțiune au continuat în gimnaziile din regiune.
Vezi mai jos toate scorurile de aseară, parantezele actualizate și lista de jocuri din această seară...
TABLA SECȚIONALĂ BĂIEȚI 2/25:
8 ACCHINAS 48
9 FAIRPORT 54
AA BĂIEȚI
FAIR – Ryan Lucey 26, 9 reb; Max Molisani 17; Jack Lindstrom 7
— Ucidere pe drum.
Cele mai bune victorii ale Fairport în acest sezon au venit pe drum, ceea ce însemna @FCSDSports nu a fost deranjat de un deschizător secțional la Aquinas. Mulțumiri lui 26 de la Ryan Lucey și 17 de la @MolisaniMax , @FCSDtweets și-a păstrat sezonul în viață.
Povestea pentru @PickinSplinters ⤵️ https://t.co/YisRPPCanj
- Billy Heyen (@BillyHeyen) 26 februarie 2020
4 MCQUAID 71
13 WEBSTER SCHROEDER 55
AA BĂIEȚI
WEB – JoJo Plummer 14; Luke Insley 10; Ben Carey 9; James Knox 7; Nick Hauman 7
McQuaid câștigă cu 71-55 și avansează în sferturi de finală. Cavalerii erau conduși de Kobe Long ( @kobelong_3 ) cu 26 urmat de Darren Blocker cu 19. The Knights joacă următorul vineri (2/28) acasă împotriva Webster Thomas. #A supraviețuit #Fara respect #BeTheGlue
— McQuaid Varsity Basketball (@McQuaidBball) 26 februarie 2020
5 WEBSTER THOMAS 66
12 FRANKLIN 51
AA BĂIEȚI
FRAN – Tahjir King 15; Teriq Johnson 13; Jaylin Jordan 10
Thomas 66 Franklin 51
Mulțumim tuturor fanilor pentru că au venit și au susținut echipa! Dannie 21 de puncte, @Drew15Mason 20 de puncte, Jackson 13. Următorul meci de secțiune va fi vineri @ McQuaid. @ThomasAthletics @WCSDProud @ThomasTBirds- Thomas Basketball (@HoopsTitans) 26 februarie 2020
Webster Thomas Sophmore Jackson Kulik cu o altă dunk uimitoare la meciul Sectionals împotriva lui Franklin!! Webster Thomas cu victoria!! @ThomasTitans @ThomasAthletics @PrimetimeBall_ @PickinSplinters @superwebstercsd @Centru sportiv @JacksonKulik @13WHAM @HoopsTitans pic.twitter.com/GFVMT8TcLz
— Michelle Richardson (@mbowen16) 26 februarie 2020
7 PENFIELD 55
10 GATES-CHILI 62
AA BĂIEȚI
PEN – RJ Wilkins 21; Dillon Scott 17; RJ Verde 9
GAT – Devin Walton 14; Spencer Glenn 14; Adam Williams 13
3 RUSH-HENRIETTA 81
14 EPISCOPIUL KEARNEY 52
AA BĂIEȚI
RUSH – Jevonte Williams 26
„Le-am reamintit doar care era planul la pauză și pe cine să dubleze și când să dubleze. Am făcut o treabă mult mai bună... @RHBoysVarsityBB prinde viață în al treilea sfert pentru a-l învinge pe episcopul Kearney. Pentru @PickinSplinters : https://t.co/0ACA9IeNso
- John Mitchell Ironing Junior (@ jml5798) 26 februarie 2020
6 HILTON 46
11 EDISON TECH 52
AA BĂIEȚI
HIL - Dealul TahJae 21; Povestea lui Jason 10
EDI - Nahjhime Kirton 16; Torrean Lewis 14; Mike Morgan 12
8 C.G. FINNEY 71
9 CANISTEO-GREENWOOD 40
C1 BĂIEȚI
5 ACADEMIA ROCHESTER 73
12 HOLLEY 67
C1 BĂIEȚI
7 SODUS 42
11 ADISONUL 37
C1 BĂIEȚI
SOD - Ioan Molisani 17; Tatdem Frisbie 8
ADDI – Justin Hendrickson 10; Blake Driskell 10
6 EAST ROCHESTER 42
10 WILLIAMSON 46
C1 BĂIEȚI
8 BLOOMFIELD 32
9 PREMBROKE 56
C2 BĂIEȚI
BLO – Simon Wille 7; Calvin Rogers 6; Sean Farrell 6; Issac McClelland 6
7 CUBA-RUSHFORD 45
10 VARSOVIA 42
C2 BĂIEȚI
6 ALEXANDRU 63
11 Campbell-Savona 56
C2 BĂIEȚI
Panterele cad în fața lui Alexandru 63-56.
Kaden Bolt 13 puncte
Branon Nichiporuk 12 puncte- Antrenorul Brenning (@CoachBrenning) 26 februarie 2020
8 BOLIVAR-RICHBURG 49
9 WEATLAND-CHILI 50
C3 BĂIEȚI
5 DUNDEE 67
12 MARION 51
C3 BĂIEȚI
7 H.A.C. 80
10 KESHEQUA 49
C3 BĂIEȚI
6 SUD SENECA 89
11 NAPOLI 37
C3 BĂIEȚI
8 MOUNT MORRIS 66
9 ALFRED-MIGDALE 56
D1 BĂIEȚI
Mt. Morris 66, Alfred-Almond 56, finală. Jansel Martinez cu 35 de puncte pentru Blue Devils
— Bill Collmer (@BC_SVTB) 26 februarie 2020
4 FILLMORE 63
13 ARKPORT-CANASERAGA 46
D1 BĂIEȚI
5 HONEOYE 72
12 KENDALL 61
D1 BĂIEȚI
HON – Jack Reynolds 25 10 reb; Dom Trippi 19, 10 reb; Alex Jarosinski 15, 4 ast, 5 stls; Jake Jarosinski 8
KEN – Derek Edick 23, 12 reb, 10 ast
7 HAMMONDSPORT 44
10 EUGENIO MARIA 58
D1 BĂIEȚI
HAM - Zak Davis 12; Christopher Becker 12
EUG – Antoine McFadden 17; Brandon Kennedy 13; Julier Ruiz 8
6 JASPER-TROUPSBURG 57
11 PAVILIONUL 42
D1 BĂIEȚI
BĂIEȚI DE DISEAZĂ:
8 CHURCHVILLE-CHILI
9 BRIGHTON
A1 BĂIEȚI 19:15
7 SPENCERPORT
10 CANANDAIGUA
A1 BĂIEȚI 19:00
6 GRECIA ATENA
11 GRECIA ARCADIA
A1 BĂIEȚI 19:00
8 VIRTUTI
9 WILSON-MAGNET
A2 BĂIEȚI 19:15
7 NU DOUGLASS
10 MONROE
A2 BĂIEȚI 17:00
8 PALMYRA-MACEDON
9 MIDLAKES
B1 BĂIEȚI 19:00
7 NEWARK
10 NORTH ROSE-WOLCOTT
B1 BOYS 19:00 (LivingMax Radio II)
6 LIVONIA
11 GRECIA OLYMPIA
B1 BĂIEȚI 19:00
8 LUMEA INQUITĂRII
9 ATTICA
B2 BĂIEȚI 18:00
5 BAIE-HAVERLING
12 DANSVILLE
B2 BĂIEȚI 19:30
7 WAYLAND-COHOCTON
10 ROCHESTER PREP
B2 BĂIEȚI 18:00
6 ACADEMIA MYNDERSE
11 COLEGIE TIMPURIE
B2 BOYS 19:00 (LivingMax Radio)
8 BELFAST
9 DESTINUL
D2 BĂIEȚI 19:00
4 BRADFORD
13 WHITESVILLE
D2 BĂIEȚI 19:00
5 HOUGHTON
12 PRIETENIE
D2 BĂIEȚI 19:00
TABLA SECTIONALA FETE 2/25:
4 DOAMNA MILOSEI 95
13 EDISON TECH 10
AA FETE
5 FAIRPORT 62
12 RUSH-HENRIETTA 35
AA FETE
7 VICTOR 79
10 ȘCOALA DE ARTE 37
AA FETE
VIC – Eva Pronti 22; Kaitlin Murphy 12; Chloe Whittier 11
SOTA - India Iordania 28
6 WEBSTER SCHROEDER 77
11 WILSON MAGNET 28
AA FETE
8 HORNELL 57
9 GRECIA-ODISEEA 31
B1 FETE
5 BATAVIA 57
12 ESTE PREGĂTIREA COLEGIULUI 10
B1 FETE
7 GRECIA-OLIMPIA 66
10 NEWARK 51
B1 FETE
nou examen comptia a+
Kalyna Bryant primește furtul și layup-ul. Toți la egalitate cu 2:10 pentru a merge pe locul al treilea. @NewarkAthletics 37 @GirlsOlympia 37 pic.twitter.com/8uMTJUFHSi
– Paul Gotham (@PickinSplinters) 26 februarie 2020
6 MIDLAKES 53
11 GENEVA 30
B1 FETE
MID – Callie Walker 14, 13 reb; Lydia Ziua 11; Kate Mahoney 11; Cara Walker 8, 17 reb
GEN – Chyna Ames 9
Lydia Day de la Midlakes îi oferă coechipierului Kalyn VanHout pentru 3, pentru a-i oferi lui Screaming Eagles un avans de două cifre în al doilea trimestru. Midlakes ar urma să o câștige în fața Genevei, 53-30 și va juca cu Livonia în sferturile de finală secționale B1 @MidlakesSchools pic.twitter.com/DFiboUimp9
— FL Times Sports (@FLTimesSports) 26 februarie 2020
8 NORTH ROSE-WOLCOTT 72
9 ROCHESTER PREP 28
B2 FETE
7 LEROY 69
10 ATTICA 54
B2 FETE
6 WILLIAMSON 54
11 WAYLAND-COHOCTON 44
B2 FETE
8 ACADEMIA HOUGHTON VS. 9 BELFAST (Niciun scor raportat)
D2 FETE
5 LIMA-CHRISTIAN 42
12 PRIETENIE 20
D2 FETE
7 WHITESVILLE 63
10 ACADEMIA CHESTERTON 9
D2 FETE
6 ȘI PENTRU 56
11 MUNTE MORRIS 29
D2 FETE
SLATERIA FETELOR DIN ASEASEARA:
8 CHURCHVILLE-CHILI
9 BRIGHTON
O FETE 19:00
4 CANANDAIGUA
13 SPENCERPORT
O FETE 19:00
5 BROCKPORT
12 PITTSFORD SUTHERLAND
O FETE 19:00
2 GÂNDERE PITTSFORD
15 WAYNE
O FETE 19:00
7 HONEOYE FALLS-LIMA
10 GRECIA ATENA
O FETE 19:00
3 ACCHINAS
14 EST IRONDEQUOIT
O FETE 19:00
6 EST ÎNALT
11 GRECIA ARCADIA
O FETE 19:00
1 PEMBROKE
16 SODUS
C1 FETE 19:00
8 VARSOVIA
9 CUBA-RUSHFORD
C1 FETE 19:00
4 JACHETA ROSIE
13 ACADEMIA ROCHESTER
C1 FETE 19:00
5 MARCUS WHITMAN
12 BLOOMFIELD
C1 FETE 19:30
2 BYRON-BERGEN
15 CAMPBELL-SAVONA
C1 FETE 19:00
7 EST ROCHESTER
10 ADISON
C1 FETE 18:00
3 CANISTEO-GREENWOOD
14 HOLLEY
C1 FETE 17:30
6 CÂȘTIGĂ
11 LETCHWORTH
C1 FETE 19:00
1 LYONS
16 CALEDONIA-MUMFORD
C2 FETE 19:00
8 PERRY
9 YORK
C2 FETE 19:00
4 WEATLAND-CHILI
13 SUD SENECA
C2 FETE 19:00
6 CLYDE-SAVANNAH
12 LYONDONVILLE
C2 FETE 19:00
2 KESHEQUA
15 H.A.C.
C2 FETE 19:00
7 DUNDEE
10 BOLIVAR-RICHBURG
C2 FETE 18:00 ( WFLR )
3 RED CREEK
14 GENEZEU
C2 FETE 17:30
6 OAKFIELD-ALABAMA
11 ALEXANDRU
C2 FETE 19:00
8 EUGENIO MARIA
9 JASPER-TROUPSBURG
D1 FETE 17:40
5 BATAVIA-NOTRE DAME
12 VALEA GENEZEI
D1 FETE 19:00
7 PAVILION
10 KENDALL
D1 FETE 19:00
6 ARKPORT-CANASERAGA
11 ALFRED-MIGDALE
D1 FETE 19:00
MEDIA DE MARȚI SEARA:
?Rezumat HS?
?? @VictorGirlsBB rotiți în deschizător
?? @CAbraveshockey avansează în finala B
? @HoneoyeSports victorii în prelungiri
⛷️ Rezultate din state pentru @CABravesSports @VictorBLDevils & @NaplesAthletics https://t.co/i8J4A78iWN– Bob Chavez (@MPN_bchavez) 26 februarie 2020
Ediție timpurie: https://t.co/AziY10tuBT
– Paul Gotham (@PickinSplinters) 26 februarie 2020
. @RHBoysVarsityBB mă voi juca @EdisonTechRCSD în sferturile de finală vineri de la ora 19.00. https://t.co/Lyhpxp7srW
- John Mitchell Ironing Junior (@ jml5798) 26 februarie 2020
Treci de la @buckets_wes lui Gabe Miller aduce AQ în 34-32. @PickinSplinters pic.twitter.com/z3N7aJIicD
- Billy Heyen (@BillyHeyen) 26 februarie 2020
Janelle Miller transformă revenirea și retragerea pentru a da @GirlsOlympia un avans de 37-33 @NewarkAthletics cu 3:30 până la a treia. pic.twitter.com/92s5eFGYi5
– Paul Gotham (@PickinSplinters) 26 februarie 2020
Linia de referință puternică de Jack Lindstrom are @fcsdsports înapoi 22-21 cu 3:16 până la jumătate. @PickinSplinters pic.twitter.com/HUJNInskqj
- Billy Heyen (@BillyHeyen) 26 februarie 2020
Jack Lindstrom începe scorul pentru 3 pentru @fcsdsports . @PickinSplinters pic.twitter.com/2KaD2JhlAy
- Billy Heyen (@BillyHeyen) 26 februarie 2020
Baschet Penfield Boys vs Gates-Chili @PickinSplinters @PrimetimeBall_ pic.twitter.com/GmMkEFOsSB
- Mark Wilkins (@ Markwilkins05) 26 februarie 2020
Lill Northrup forțează cifra de afaceri și o găsește pe Anya Watkins înainte pentru încă două. pic.twitter.com/TqFcTpvC8f
– Paul Gotham (@PickinSplinters) 25 februarie 2020
Anya Watkins preia conducerea lui Lill Northrup și termină. @SchroederGBball cu un avantaj de 23-2. pic.twitter.com/ZumLjRVaGQ
– Paul Gotham (@PickinSplinters) 25 februarie 2020
Myles Blackwood aruncă o aruncare liberă Aquinas și Fairport la egalitate la pauză, la 27 de ani @PickinSplinters pic.twitter.com/IT1HuWvNt2
— tariqspenceradio (@tariqspencerad1) 26 februarie 2020
Gabe Miller bate soneria la pauză pentru @AQBoys_Hoops și totul este la egalitate la 27 cu @FCSDSports la pauză în jocul 8v9 al clasei AA. @PickinSplinters
Bleier are 13 pentru Aquinas, Lucey are 12 pentru Fairport. pic.twitter.com/K6bE4IcXsE
- Billy Heyen (@BillyHeyen) 26 februarie 2020
Chyna Aimes de la Geneva ia mingea pe teren în al 2-lea sfert pentru a face tranziția 3 și a-și trage Panthers în 1 punct. Dar, Midlakes ar rezista și va câștiga acest joc din prima rundă din clasa secțională B1 cu un scor de 53-30 @GenevaCSD pic.twitter.com/gMd6Jdt6AR
— FL Times Sports (@FLTimesSports) 26 februarie 2020
S-a terminat de la Clifton Springs. (6) Midlakes învinge (11) Geneva în această seară, 53-30 și Screaming Eagles avansează pentru a juca (3) Livonia în sferturile de finală de clasa B1 vineri pic.twitter.com/G13Nw3RBLy
— FL Times Sports (@FLTimesSports) 26 februarie 2020
După 3 sferturi de joc, Midlakes conduce în continuare față de Geneva, 44-28 pic.twitter.com/sDBSboQ3gM
— FL Times Sports (@FLTimesSports) 26 februarie 2020
Este prima noapte de Sectionals! Și, după o întârziere de 20 de minute, plecăm de la Clifton Springs. Cei 11 semințe Geneva Panthers la 6 semințe de serie Midlakes Screaming Eagles în prima rundă a Sectional Bracket Clasa B1 pic.twitter.com/zzvHr3a9gH
— FL Times Sports (@FLTimesSports) 25 februarie 2020
Mingea Pembroke pentru a începe al patrulea sfert. Traseul bombardierelor 45-27. #gobombers #buildingcommunity https://t.co/InvK4bkMaa pic.twitter.com/qdoi3oHkAn
— Bloomfield Bombers (@goBCSbombers) 26 februarie 2020
Bombers trasează după 1, 14-7. #gobombers #buildingcommunity https://t.co/YXzPZiJBi7 pic.twitter.com/c7l9LELtie
— Bloomfield Bombers (@goBCSbombers) 26 februarie 2020
Isaac McClelland merge cu 2-2 de pe linie. #gobombers #buildingcommunity https://t.co/O9UPEcVkDS pic.twitter.com/BE1lf0Issd
— Bloomfield Bombers (@goBCSbombers) 26 februarie 2020
Time out Bombers. #gobombers #buildingcommunity https://t.co/xzyEkGOgF1 pic.twitter.com/1v21hkc5jb
— Bloomfield Bombers (@goBCSbombers) 26 februarie 2020