Sabres derapaj cu victoria cu 7-2 asupra Montrealului

Buffalo Sabres a revenit în sfârșit în coloana victoriilor marți seară, după ce i-au învins pe Montreal Canadiens, scor 7-2, la Bell Centre. Odată cu victoria, Sabres au derapat de opt meciuri și au trecut la 8-11-0 în sezon.

Buffalo a marcat trei goluri în puțin peste două minute pentru a deschide jocul și nu s-a uitat niciodată înapoi, deoarece au adăugat unul în al doilea și încă trei în al treilea.

Linia de vârf a lui Sabres a avut o noapte mare, deoarece au combinat pentru 12 puncte. Jeff Skinner a condus drumul cu două goluri și trei pase decisive. Tage Thompson a adunat patru puncte la un gol și trei pase decisive, în timp ce Alex Tuch a marcat și a adunat o pereche de pase decisive. Rasmus Dahlin, Henri Jokiharju și JJ Peterka au găsit și ei fundul fileului.

Vremea Vegas în februarie 2016
 Finger Lakes Partners (panou publicitar)

Tyson Jost și-a făcut debutul cu Buffalo și a scăpat de mănuși la primul său schimb. A avut o lovitură în 12 minute de gheață.

Craig Anderson a început între țevi și a întors 29 din 31 de lovituri, câștigând a patra victorie a sezonului.

Buffalo a transformat două dintre cele patru oportunități de joc de putere, în timp ce a făcut un 6-în-6 perfect la lovitura de pedeapsă.

Sabres se vor îndrepta acasă pentru a începe un meci de trei meciuri, începând de miercuri seara împotriva St. Louis Blues. Buffalo va purta noile lor tricouri roșii și negre cu cap de capră. Puck drop este setat pentru ora 19:00.