Rochester Red Wings termină o serie de șapte înfrângeri consecutive cu o victorie de la plecare împotriva RailRiders

Luis Garcia a lovit un home run cu un-out, două runde, a noua repriză pentru a-i trimite pe Rochester Plates la o victorie de 5-3 în fața celor de la Scranton/WB RailRiders, rupând joi o serie de șapte înfrângeri consecutive.

Plates (3-12) a căzut în urmă cu 3-0 după prima repriză, dar s-au luptat datorită unei perechi de home runs și a unor lucrări spectaculoase de la bullpen.

Combinația lui Ryne Harper (1 2/3 IP), Andres Machado (1 2/3 IP), T.J. McFarland (1 1/3 IP) și Justin Miller (1 IP) au aruncat 5 2/3 reprize fără scoruri, permițând doar două lovituri și o plimbare cu 12 strikeouts.

Al doilea home run al sezonului al lui Brandon Snyder a redus avantajul la 3-1 în a doua repriză, înainte ca Daniel Palka să elimine unul peste peretele din dreapta pentru un șut în două runde care a egalat jocul, 3-3.

Jocul patru din setul de șase jocuri este vineri seara la Frontier Field. Prima lansare este stabilită pentru ora 19:05.