Rochester Red Wings final de serie la Buffalo

Jake Noll a lovit al 11-lea home run al sezonului, dar Buffalo a învins Rochester cu 7-1 în finala seriei duminică după-amiază pe Sahlen Field.

Zimbrii au marcat trei puncte în a 3-a repriză în fața lui Luis Reyes (0-2), folosind trei simple, o plimbare și un batator. Reyes a revenit în al 4-lea, a lovit lateral pe 10 terenuri și apoi a scos pe primii doi batași în al 5-lea. Kellin Deglan a remizat o plimbare cu bazele încărcate în partea de jos a celei de-a 5-a pentru a extinde avantajul lui Buffalo la 4-0.

cat dureaza pana cand bauturile detox sa functioneze

Starterul Bisons, Casey Lawrence, s-a confruntat cu un singur batator peste minim prin 6.0 reprize fără scor. El a permis două simple – unul lui Derek Dietrich în al treilea și unul lui Ali Castillo în al șaselea – dar Dietrich a fost șters la un joc dublu.

Homerul lui Noll a venit cu un out în al 7-lea împotriva reabilitatorului din Toronto Tim Mayza. Home run-ul a fost ultima lovitură pentru Wings din joc.

Aripile Roșii (34-51) au adus runda egală în platou în repriza a 8-a după două plimbări, dar Blake Swihart a renunțat pentru a încheia cadrul. Buffalo a marcat de trei ori în jumătatea inferioară a celui de-al 8-lea, când Kevin Smith a dublat în două runde și mai târziu a marcat la un simplu Tyler White pentru a limita scorul la 7-1.

Aripile Roșii sunt libere luni, înainte de a deschide o masă de șase zile și șapte meciuri, marți, împotriva lui Lehigh Valley IronPigs.