Hocheiul masculin RIT îl învinge pe Canisius cu 3-2 pentru a doua victorie consecutivă

Atacantul al doilea RIT Caleb Moretz (Fairbanks, Alaska) a totalizat un gol și o asistență, în timp ce atacantul junior Will Calverley (Scarborough, Ontario) a marcat un gol pentru a-i conduce pe Tigers în fața lui Canisius, sâmbătă, în acțiunea de hochei Atlantic la Polisseni Center.

Data de începere a înregistrării la loteria dv 2023

CUM SA ÎNTÂMPLAT

Parcat în fața stâlpului din dreapta, Calverley a redirecționat un șut al atacantului senior Nick Bruce (Fall River, Nova Scoția/Johnstown Tomahawks) dinspre portarul junior Canisius, Matt Ladd, pentru a deschide scorul 1:14 în competiție.

Ladd a lovit un șut al lui Moretz din punctul drept, dar atacantul junior Andrew Petrucci (Toronto, Ontario) a îngropat recuperarea într-un stâlp din stânga larg deschis pentru a-l pune pe RIT, 2-0, cu 3:24 rămase în prima repriză. .

Tigrii au marcat un gol de power-play cu 1:24 pe cronometru pentru a lua conducerea cu 3-0 în prima pauză. RIT a trecut pucul în jurul zonei Canisius și pe flancul drept, unde atacantul senior Jake Hamacher (Corona, California) a trimis o pasă printr-o mulțime în fața lui Ladd către Moretz pentru un cronometru în interiorul stâlpului din stânga.

Canisius a marcat o pereche de goluri în primele șase minute din a doua perioadă. Bobocul Jami Virtanen a marcat un gol în jocul de putere la 16:13, înainte ca atacantul boboc Max Kouznetsov să termine o cursă cu un om ciudat la 14:22.