Homerul lui Read îi ridică pe Rochester Red Wings în fața Buffalo Bisons

Rochester Red Wings i-a devansat pe Buffalo Bisons, cu 5-3, joi după-amiază la Frontier Field, întrerupând seria de nouă înfrângeri de acasă a lui Rochester.

Toate cele cinci alergări ale Red Wings au venit prin homer. Rafael Bautista a lovit un homer de trei alergări în a doua repriză pentru a le oferi celor de la Plates un avantaj de 3-0, iar Raudy Read a lovit câștigătorul jocului – un șut de două puncte în a cincea – care a dezlegat un joc de 3-3.

Cade Cavalli a câștigat prima sa victorie în triplă A din carieră în cinci reprize, permițând trei puncte (două câștigate) la șase lovituri. A mers doar unul și a lovit patru.

Trio-ul din Tanner Rainey, Jhon Romero și Bryan Bonnell s-au combinat pentru a arunca în relief patru reprize fără scor.

Rainey a lovit lateral în inningul său de lucru – și acum a eliminat nouă lovitori consecutivi în ultimele sale trei apariții.

Seria continuă vineri seara de la Frontier Field cu primul lansare la 6:05 pm.