Academia Mynderse a fost furată de titlul secțional clasa B2 prin fluier târziu la Northstar-Christian HS

Echipa de baschet de băieți ai Academiei Mynderse a avut un drum dificil până vineri seara la meciul pentru titlul Secțiunii V Clasa B2 de la Northstar-Christian High School. Ca a șasea sămânță care iese din Finger Lakes East, ei ar călători mai întâi peste 2 ore pentru a înfrunta sămânța nr. 3, Wellsville. După expedierea cu Tigrii, ei urmau să plece pe drumul către #2 C.G. Finney, unde aveau să explodeze pentru 94 de puncte și un loc în jocul pentru titlu împotriva Northstar-Christian nr. 1 în micul gimnaziu al lui Knight din sud-vestul Rochester.

Jared King, senior de la Mynderse, va duce lovitura fierbinte a lui Mynderse în jocul pentru titlu, doborând trei triple din primul sfert, pentru a oferi Blue Devils vizitatorilor un avans de 21-18 după un sfert. Northstar va reveni pentru a lua un avans de 8 puncte la pauză, învingându-l pe Mynderse cu 21-10 în al 2-lea sfert, în spatele cu 15 puncte în prima repriză față de remarcabilul junior al lui Knight, Turner Harris.

În al 3-lea sfert, cu Jared King în probleme de fault, Mynderse a folosit o combinație de drive-uri tăioase de la senior Nick Jones, care a marcat 7 în penultimul sfert, și juniorul Troy Kabat care a doborât trei trifecte pentru a retrage în trei puncte, 54-51, îndreptându-se spre ultimul sfert.

vine verificarea stimulului

Liderul și-a schimbat mâinile de patru ori în al patrulea sfert, când Kabat și-a adăugat al 5-lea punctaj de trei puncte din joc, iar Nick Jones a continuat să găsească modalități de a înscrie mingea de baschet, în timp ce Harris de la NS-Christian a continuat să dogorească apărarea Devils pentru un joc mai mare. 32 de puncte, în timp ce cel mai mare marcator al celor de la Knights, Ryan Garwood, s-ar lupta să-și găsească atingerea de la șuturi terminând cu doar 12 puncte, cu 13 sub media sezonului.

Cu Mynderse în urmă cu 1 punct în ultimul minut, atacantul junior Michael Bogart s-ar învârti pe bloc și s-ar fi îngropat un săritor de întoarcere care ar fi putut fi câștigătorul jocului pentru Blue Devils. Dar, cu doar 2 secunde rămase, oferta lui Turner Harris de a prelua conducerea înapoi la un săritor de 8 picior dezechilibrat ar rata marcajul și, când a apărut, Mynderse va sărbători cel de-al 10-lea titlu de secțiune al școlii lor, unul dintre cei trei arbitri alocați jocului. și-ar fluiera unul dintre cele mai îndoielnice apeluri greșite pe care le veți vedea vreodată...

cel mai bun site pentru a cumpăra vizualizări pe youtube

După apelul greșit, al cincilea asupra lui Jared King, Harris a aruncat două aruncări libere uriașe (a avut 9 din 10 de la banda de caritate în noaptea) pentru a-și asigura victoria după ce disperarea de trei sferturi a lui Jake Smith, seniorul Mynderse, avea să renunțe. janta. Jucătorii și antrenorii Northstar-Christian au luat cu asalt terenul pentru a sărbători al 4-lea titlu de secțiune al școlilor lor în ultimii 6 ani.

indemnizații de șomaj sporite New York

Pentru Mynderse, Nick Jones a condus cu 17 puncte, Troy Kabat a terminat cu 15 și Jared King a marcat 14. Mike Bogart ar termina cu 9 puncte, seniorul Sam Lorenzetti a marcat 6 și Dylan Larizza a completat scorul Mynderse cu 2 puncte. Mynderse a terminat 5 din 9 de pe banda de caritate seara, în timp ce Knight’s au fost aproape perfect 16 din 17 de la linia de aruncări libere.