Kevin Pillar se confruntă cu minge rapidă în victoria lui Mets asupra Braves

În prima lor confruntare cu Braves din acest sezon, câțiva eroi puțin probabil au venit în ajutor pentru a-și asigura o victorie cu 3-1 a Mets, luni seară, la Truist Park.

După șase reprize grele ofensive, o dublă de Tomás Nido în partea de sus a celei de-a șaptea reprize i-a pus pe Mets să meargă. Apoi, după doar trei lansări, James McCann a urmat lovitura lui Nido cu prima sa dublă a sezonului pentru a-l aduce acasă pe Nido și a spart egalitatea fără scor.

Ce am nevoie pentru a călători în Spania din SUA

Dar apoi Jacob Webb a aruncat o minge rapidă de 94,5 mph care l-a lovit pe Kevin Pillar în față, făcându-l să părăsească jocul. Deoarece bazele au fost încărcate când Pillar a fost lovit, McCann a marcat și le-a dat Mets un avans cu 2-0.

Pillar a fost înlocuit de jucătorul începător Khalil Lee, care și-a făcut debutul în Liga Major.

Taijuan Walker a făcut startul pentru New York, dar a ieșit din joc după 33 de terenuri din cauza strângerii în partea stângă. Walker a lucrat trei inning-uri, permițând doar o lovitură și înregistrând două lovituri.

cel mai bun kratom pentru durerea cronică 2020

Managerul de la Mets, Luis Rojas, l-a chemat pe Sean Reid-Foley să preia impulsul în repriza a patra, după scurta dar dominantă ieșire a lui Walker. Reid-Foley a avut imediat un impact cu o a patra repriză de trei în sus, trei în jos pentru a construi impulsul Mets.

Reid-Foley a avut toate cele trei terenuri de lucru împotriva lui Braves, în special schimbarea lui. A terminat noaptea cu un procent de 43%. În avantajul lui Reid-Foley, Bravii probabil că nu se așteptau să-l vadă pe movilă, ceea ce i-a permis să atace zona și să-și etaleze întregul arsenal.

Alături de Lee, Johneshwy Fargas și-a făcut și debutul în Liga Majoră, la primul său start pe terenul central. Cu Nido pe locul doi, Fargas a profitat din plin și a adăugat încă o premieră în noaptea sa cu o dublă RBI către câmpul drept, conducând acasă pe Nido și împingând scorul la 3-0 în repriza a opta.