Homerul lui Jake Noll ridică Rochester Red Wings peste Syracuse Mets

Jake Noll a lovit un home run de trei alergări în a șaptea repriză, iar Rochester a învins-o pe Syracuse cu 6-3 vineri seară pe stadionul NBT Bank.

Homerul lui Noll a venit pe cel de-al 10-lea teren al meciului și a transformat un deficit de 3-1 într-un avantaj de 4-3. Mike Ford a urmat cu un home run pentru a face scorul de 5-3, în timp ce Red Wings (43-54) s-a dus spate la spate pentru a cincea oară în acest sezon.

Actualizare de verificare de stimulent de 2000 USD

Donovan Casey a pus Wings pe tabla cu un singur RBI în prima repriză.

Fosta alegere din prima rundă a Naționalelor, Seth Romero și-a făcut debutul în Tripla A pentru Rochester și a permis o alergare pe patru lovituri, un batator lovit și o plimbare cu cinci strikeouts în 4.0 reprize. Singura rundă a marcat în a 3-a repriză, când Khalil Lee a furat acasă la un dublu furt după ce Wilfredo Tovar a furat baza secundă. Runda lui Lee a egalat meciul la 1-1.

Mets au luat conducerea cu 3-1 în locul 5 după două simple și o eroare. Scorul a rămas până la homerul lui Noll în 7-a.

Andrew Lee a aruncat un al 7-lea fără scor, Alberto Baldonado a lucrat o repriză a 8-a perfectă cu o pereche de lovituri, iar Aaron Barrett a obținut ultimele trei out-uri cu o repriză a 9-a fără scor pentru a-și asigura a doua salvare a sezonului.

Justin Bieber trece în culise în 2016

Rochester și Syracuse joacă pentru Golden Fork sâmbătă, la 6:35 p.m. și duminică la 13:05. (daca este nevoie). The Wings va juca în rolul Plates și Mets în rolul Salt Potatoes în Duelul preparatelor. Rochester a câștigat primul joc din seria cel mai bun din trei, cu 2-1, pe 5 august la Frontier Field.