Lacrosse masculine Hobart cade la Saint Joseph's în prelungiri, 13-12

Mijlocașul junior al Colegiului Hobart, Derrek Madonna, a înregistrat un record de șase puncte în carieră, dar Universitatea Saint Joseph a rămas neînvinsă în jocul Conferinței de Nord-Est, adunând pentru o victorie cu 13-12 în prelungiri. Atacul al doilea, Levi Anderson, a marcat câștigătorul jocului 1:28 în sesiunea suplimentară.

Madonna a marcat patru goluri, cel mai mare nivel al carierei, la doar cinci lovituri și și-a egalat cel mai mare record din carieră pentru asistențe cu o pereche de ajutoare. Atacatorii seniori Tommy Mott au înregistrat trei puncte la două goluri și un assist. Specialistul senior la confruntări, Drew Blanchard, s-a ținut pe picioarele lui Zach Cole, junior al lui Hawks, care a intrat în joc câștigând aproape 70% din confruntările sale. Blanchard a fost 13 din 23, cu șase mingi la pământ la înaltă echipă. Apărătorul senior Sam Mueller și-a egalat cel mai mare nivel al carierei cu trei refaceri cauzate. Portarul al doilea, Kevin Holtby, a făcut 15 salvari.

Mijlocașul senior Evan Campbell și atacantul Matt Bohmer au condus SJU cu patru puncte fiecare. Anderson a încheiat cu un hat trick. Cole a fost 14 din 28 la X, cu șase mingi la pământ, la înaltă echipă. Senior Tucker Almany a făcut 10 salvari.

Mijlocașul junior Bradley Simas a marcat al șaptelea gol al sezonului dintr-o asistență de la Madonna, cu mai puțin de șapte minute de la final, pentru a-i oferi lui Hobart un avantaj cu 12-10. Cole a câștigat confruntarea care a urmat, iar mijlocașul senior Liam Hare a marcat primul său gol al sezonului doar 12 secunde mai târziu.