Cele 50 de puncte ale lui Geitner îl ridică pe Bloomfield asupra lui Honeoye în 2 thriller OT (rezumat W-FL 12/12)

Au fost necesare 2 prelungiri marți seara, dar cei de la Bloomfield Bombers au supraviețuit unei călătorii la Honeoye pentru a scăpa cu o victorie cu 101-99 în cel mai interesant joc al anului din Wayne-Finger Lakes.

Seniorul Bloomfield, Patrick Geitner, a explodat pentru aproape jumătate din producția echipei sale, terminând cu un incredibil de 50 de puncte. Și mai impresionant, doar 6 din cele 50 de puncte au venit pe trei puncte. Coechipierul Alexander Roach a marcat 25, în timp ce restul listei Bombers s-a combinat pentru finalul 26.

Bloomfield era în urmă cu 19-3 devreme, dar a revenit cu 29 de puncte în al doilea sfert pentru a prelua conducerea înainte ca Jon Marble de la Honeoye să egaleze jocul cu un triplu la soneria de la pauză.

Juniorul Bulldogs, Tyler Rudolph, a egalat meciul cu un lay-up cu 8 secunde rămase în regulament și apoi a blocat ultima încercare a lui Geitner de a trimite jocul în prelungiri, la egalitate la 81 fiecare.

În prima perioadă de prelungiri, Max Yale a egalat jocul cu un triplu în secundele în scădere pentru a trimite jocul la o a doua prelungire, cele două echipe fiind la egalitate la 87.

Când ultima încercare de trei puncte a lui Yale a zguduit la sfârșitul celei de-a doua prelungiri, celebrarea a fost deschisă pentru Bloomfield, care s-a îmbunătățit la 2-0 în Vest, în timp ce Honeoye va cădea la 2-2 în meciul din ligă.

LivingMax Sports va fi în Bloomfield joi seară, în timp ce Bombers îl găzduiește pe Marcus Whitman LIVE la 19:30 la LivingMax Radio cu un redare video completă a jocului în direct, la ora 23:00 . Brendan Harrington și Tane Robinson vor primi apelul. Ambele echipe sunt la egalitate pe primul loc în FL West la 2-0.

ÎN ALȚI ACȚIUNI W-FL BOYS MARȚI SEARA...

voi primi următorul test de stimulare

DUNDEE 30 @ SUD SENECA 50
Anthony Reff a condus drumul pentru Falcons cu 18 puncte. Matt Kenyon a marcat 8, iar John Zajac a tras 11 recuperări. Robbie Clark a condus scoțienii cu 11 puncte în înfrângere.

HAC 49 @ JACHETA ROSIE 47
Xavier Israel de la Wolves a marcat 19 puncte, inclusiv câștigătorul jocului, cu 4 secunde rămase în regulament, deoarece HAC se îmbunătățește la 2-1 în FL West și 5-1 la general.

NAPOLI 68 @ ROMULUS 56
Evan Bay a lovit un record de 7 puncte de trei puncte și a terminat cu 25 de puncte, când Napoli l-a învins pe Romulus. Cole Rathbun a adăugat 15 puncte pentru Big Green.

GENEVA 56 @ LOTUS 47
Panthers și-au mărit recordul sezonului la 3-2 cu o victorie la Vertus, marți seară, în care 22 dintre cele 24 de goluri marcate au venit la pase decisive. Christian Tapscott a condus Geneva cu 11 puncte de pe bancă, în timp ce Reid Patchett și Akim Hudson au marcat câte 10. Patchett a tras în jos și 7 recuperări. Tajman Ball l-a părăsit pe Vertus cu 17 puncte.

MARCUS WHITMAN 34 @ LIVONIA 64
Wildcats scad la 3-2 în sezon după o pierdere de 30 de puncte în fața Livonia Bulldogs.

MIDLAKES 55 @ WATERLOO 45
Într-o bătălie de neînvinsuri din FL East, LivingMax Sports, clasat pe locul 1, Midlakes, a învins Tribul din Waterloo în spatele efortului de 28 de puncte al Alainei Forbes și 11 recuperări. Pentru Waterloo, Jillian Panek a terminat cu 11 puncte și 7 recuperări, în timp ce gardianul Logan Castiglione a marcat 11.

NR-WOLCOTT 24 @ MARCUS WHITMAN 53
Jordyn Chappelle a marcat 22 de puncte, iar Emily Thompson a adăugat 15 și 7 furturi pentru a-l conduce pe Marcus Whitman peste Cougars într-un joc încrucișat West-Wayne. Kendall Huff a terminat cu 8 pentru NR-W.

ROMULUS 44 @ NAPLES 50
Haylea Langan a fost ocupată marți seara cu 26 de recuperări și 10 puncte pentru Napoli, care l-a învins pe Romulus cu 6. Autumn Kunes a marcat 15 puncte, Sarah Glovine a marcat și 15 și a tras în jos 14 recuperări, în timp ce Faith Glovine a reținut 15. recuperări ale ei.

AQUINAS 60 @ WAYNE 53
Chanel Alexander a avut 28 de puncte pentru Aquinas care l-a învins pe Wayne cu 60-53 marți seara. Eagles au fost conduși de Gabby Zenelovic, Alana Kornaker și Alexa Glanzel care au terminat cu câte 12 puncte în înfrângere.

PENN YAN 45 @ HORNELL 62
Penn Yan a condus cu până la patru puncte în al treilea sfert, înainte ca o rundă de 14-0 de la Hornell să-i îndepărteze pe Mustang.