ER/Gananda cade cu Chenango Forks în semifinala de stat, 39-18

Fotografie prin: Marquel Slaughter

East Rochester/Gananda Bombers (12-1) au căzut în fața Chenango Forks Blue Devils (11-1) cu un scor final de 38-19 într-o semifinală de stat de clasa C, rece și înzăpezită, la liceul Cicero-North Syracuse sâmbătă după-amiază. .

Zander Arnold de la Chenango pur și simplu nu a putut fi oprit, deoarece a marcat patru touchdown-uri și a înregistrat o interceptare pentru a-i conduce pe Blue Devils la al șaptelea meci de campionat de stat din ultimii nouă ani.

Trei dintre cele patru touchdown-uri ale lui Arnold au venit în prima repriză, iar Chenango Forks a condus cu 21-0 la jumătatea celui de-al doilea sfert.

ER/Gananda a intrat în cele din urmă pe tablă chiar înainte de repriză, iar Chenango Forks a condus cu 21-6 la pauză.

Bombers au deschis a doua repriză cu un touchdown pentru a reduce avantajul Blue Devils la 21-12 și apoi i-au ținut pe Chenango Forks fără scor în al treilea sfert. Cu toate acestea, a fost cât de aproape ar fi fost. Chenango Forks a depășit-o pe ER/Gananda cu 18-6 în al patrulea sfert pentru a obține victorie.

Chenango Forks continuă să joace Schuylerville în meciul de clasa C din campionatul de stat vineri seară, la Carrier Dome din Syracuse.