ER/Gananda avansează în semifinalele de stat cu victoria cu 26-24 în fața Medinei

Fotografie prin: Mary Margaret Johnson

East Rochester/Gananda Bombers (12-0) i-au învins pe Medina Mustangs (11-1) cu un scor final de 26-24 într-un incredibil de interesant Clasa C Far West Regional la Williamsville South High School sâmbătă după-amiază.

Meciul a intrat în repriză la egalitate, 6-6.

Mustangs și Bombers au marcat fiecare câte o pereche de touchdown-uri în al treilea sfert și au intrat în al patrulea sfert la egalitate, 18-18.

ER/Gananda și-au recăpătat conducerea la două minute în ultimul sfert, după un touchdown și o conversie de două puncte.

Medina a marcat un touchdown cu șapte minute de la final pentru a reduce avantajul la 26-24, dar încercarea de două puncte a fost nereușită.

finger lakes vin și centru culinar

Mustang-ii au avut șansa de a prelua conducerea sau de a câștiga jocul cu 2:55 rămase, dar au răsturnat mingea pe jos.

prognoza de iarna 2015 fermieri almanah

Odată cu victorie, ER/Gananda avansează în semifinalele Asociației de Atletism a liceului public din statul New York, pe 27 noiembrie, la liceul Cicero-North Syracuse, unde se confruntă cu campioana Regiunii Centrale, Chenango Forks.