Cesar Puello vine în sus, dar Syracuse Mets cad la Buffalo, 5-3

Syracuse Mets și Buffalo Bisons au jucat un joc palpitant sâmbătă seara, dar Mets au fost în pierdere, căzând, cu 5-3, în zece reprize în fața lui Bisons. După ce outfielderul Syracuse César Puello a egalat jocul cu un simplu RBI în partea de jos a reprizei a noua, Buffalo a pus laolaltă un top de trei runde din a zecea pentru a ieși pe primul loc.

Buffalo (26-19) a lovit primul cu două runde în partea de sus a celei de-a doua reprize. Christian Colón a remizat o plimbare cu o ieşire, iar apoi Richard Ureña a zburat pe câmpul stâng pentru a doua ieşire. În continuare, Cullen Large și Juan Graterol au făcut șanțuri consecutive pentru a încărca bazele pentru Logan Warmoth, care a produs un simplu cu două runde pentru a le oferi Bisons avans cu 2-0. Acestea au fost singurele alergări permise într-o ieșire de altfel impresionantă pentru titularul Syracuse Robert Stock în debutul său la Mets. După ce a fost pretins de la Waiver de către New York pe 22 iunie, jucătorul de 31 de ani a transformat în șase reprize, permițând două alergări, patru lovituri, patru walk-uri și a lovit doi batai.

Pe cealaltă parte a duelului de lansare, debutul Buffalo, Connor Overton, a aruncat cinci reprize fără scoruri în timp ce a renunțat la cinci lovituri, două walk-uri și a scos unul.

Syracuse (12-34) a ajuns în cele din urmă pe tablă în partea de sus a reprizei a șaptea. Cheslor Cuthbert a remizat o plimbare, iar apoi Martin Cervenka a lovit o dublă, avansându-l pe Cuthbert la baza a treia. Relieful bizonilor Kirby Snead l-a înlocuit pe Curtis Taylor și l-a eliminat pe Puello. Apoi, Drew Jackson a renunțat, dar Cuthbert a marcat de pe al treilea, reducând deficitul la jumătate, cu Buffalo în continuare, 2-1. Reabilitatorul MLB Brandon Nimmo a urmat, dar a lovit pentru a încheia repriza, iar Syracuse a lăsat runda de egalizare blocată la baza a treia.

Bryan Baker a aruncat partea de jos a al nouălea pentru Buffalo, iar dreaptaașul a lansat o plimbare cu un out pentru Cuthbert. După ce Matt Winaker l-a înlocuit pe Cuthbert, David Rodriguez a făcut un simplu pe câmpul drept. După ce a venit vineri seara în jocul Syracuse cu două simple RBI, Puello a livrat din nou cu un alt single care produce runde pentru a marca Winaker și a egalat, 2-2. Jackson a lovit apoi, iar Nimmo a atras o plimbare pentru a încărca bazele pentru Orlando Calixte. După ce a rămas în urmă cu 3-0, Baker a forțat un flyout la dreapta pentru al treilea out pentru a trimite jocul la reprize suplimentare.

În partea de sus a al zecelea, Large a început la baza a doua ca alergător pentru Buffalo. A avansat pe al treilea pe un teren sălbatic, iar apoi cu două-out-uri în repriză și Jonathan Davis la farfurie, Large a marcat pe un teren sălbatic pentru a-i pune pe Bisons în frunte, 3-2. Davis a mers apoi pe jos, iar Breyvic Valera a urmat cu un homer de două runde pentru a extinde avantajul Bisons la trei, 5-2.

2020 cola pentru asigurări sociale

Dany Jiménez a ieșit să lanseze partea de jos a al zecelea și a început repriza forțându-l pe Khalil Lee. În timp ce Drury era la farfurie, Calixte, care a fost alergătorul pe locul doi pentru Syracuse, a furat baza a treia și apoi a marcat la un groundout Drury. Jiménez l-a retras apoi pe Wilredo Tovar pentru finala meciului, când Buffalo a câștigat, cu 5-3.

Syracuse și Buffalo se întorc la NBT Bank Stadium duminică după-amiază pentru finala seriei. Prima lansare este stabilită pentru 1:05 p.m.