Facturile aruncate acasă de Colts, 41-15 (acoperire completă)

Cu o ploaie rece și constantă căzând pe Highmark Stadium duminică după-amiază, Indianapolis Colts a adus căldură sub forma runnerului Jonathan Taylor, care s-a repezit peste apărarea Bills în victoria Colts cu 41-15 asupra lui Buffalo.

Prima repriză nu a fost bună cu Bills încă din săptămâna de pază, dar duminică, nu doar atacul de la Buffalo a avut probleme.

În timp ce apărarea lui Bills a fost în mod normal puternică în primul sfert, Colts au marcat un touchdown în posesia de deschidere și apoi au valorificat o interceptare cu Josh Allen cu un alt touchdown, întrerupând efectiv seria de 13 meciuri de la Bills de a împiedica adversarii să marcheze touchdown-uri în joc. primul sfert.

Nimic nu a mers corect de ambele părți ale mingii pentru Bills în aceasta. Allen și ofensiva nu au putut merge pe aceeași pagină, fundașul de 258 de milioane de dolari având cea mai proastă ieșire din sezon. Allen ar termina jocul 21 din 35 pentru 209 de yarzi, două TD-uri și două interceptări. El a completat doar șapte pase în a doua repriză.

Alături de performanța ofensivă dură, apărarea Buffalo nu l-a putut opri pe Taylor, care a alergat pentru o impresionantă 185 de yarzi și a avut o mână în 5 touchdown-uri, patru în cursă și o captură de TD. Înainte de jocul Colts, apărarea Bills a renunțat doar la o medie de 83 de metri pe joc la sol.

Bills trec la 6-4 în sezon, Colts trec la 6-5.

LINKURI RECAPITULARE JOCULUI:

JUMĂTATE:

PREvizualizarea jocului:

În ultimele două săptămâni, Bills și Colts au jucat amândoi cu Jets și Jaguars. Colts au câștigat ambele meciuri, în timp ce Bills s-au împărțit. Cei doi se joacă în Săptămâna 11, când se confruntă pentru prima dată de când Buffalo i-a învins în runda Wild Card din playoff-ul sezonului trecut.