Apărarea lui Cornell strălucește în victoria asupra lui Brown

Apărarea lui Cornell Big Red a avut una dintre cele mai grele misiuni din FCS săptămâna aceasta, pregătindu-se pentru o ofensivă Brown care a fost clasată pe primul loc la pase, pe locul nouă în total și pe locul 25 în punctaj. Cornell a fost la înălțime, ținându-i în frâu pe puternicii Bears pe parcursul unei victorii cu 36-14 pe Schoellkopf Field. Pentru prima dată din 2017, Carnelian și White au înregistrat trei interceptări într-un singur concurs. Cornell (3-3, 2-1 Ivy) s-a retras la .500 cu victoria și a trecut la o egalitate în patru pentru liderul Ivy League cu Harvard, Penn și Dartmouth. Brown a căzut la 3-3 în general și 1-2 în ligă.

Box Score

Cornell a condus cu 20-0 la pauză și a continuat să-și construiască avantajul în al treilea sfert. Big Red a trecut cu 33-0 după ce s-a conectat cu tight la un touchdown de 37 de metri, iar fundașul de colț a returnat o interceptare la 55 de metri pentru un scor. Bears au rămas în gol până când au rămas 5:48 în al treilea sfert, când Jake Willcox sa conectat cu Soloman Miller pentru un touchdown de 61 de metri cu doar mai mult de cinci minute rămase în al treilea. Brown s-a dublat înainte de sfârșitul celui de-al treilea sfert, când Willcox l-a găsit pe Graham Walker la o pasă de 43 de metri pentru a reduce avantajul de la Cornell la 19, dar  a asigurat aproape victoria pentru Big Red cu al treilea gol de teren al zilei și al 13-lea. a sezonului.

Sfertul junior  a completat primele 10 pase și a terminat jocul 27 din 39 pentru 330 de metri cu două scoruri și o interceptare. A fost primul joc din tot anul în care Wang nu a condus jocul la sol, deoarece începătorul a înregistrat cele mai bune 34 de yarzi din carieră la zece porturi și un apel la domiciliu. În miezul de primire, șase jucători au prins cel puțin pase de remorcare, inclusiv ,  și , care au înregistrat fiecare peste 70 de metri în ieșire.

Pe partea defensivă,  și frații  și  fiecare s-au numărat în interceptare. P. Lewis a găsit murdărie de plată pe alegerea sa, returnând mingea la 55 de metri în zona finală, cea mai lungă recepție de touchdown de la Cornell a zilei. a condus echipa la tacleri cu opt.

Apărarea Cornell l-a ținut pe Jake Willcox de la Brown la un nivel scăzut de 208 de yarzi în 19 din 39 de pase, inclusiv cele trei alegeri și două touchdown-uri. El a completat doar cinci dintre primele sale 15 pase pentru 19 metri. Cu toate acestea, Willcox a condus jocul de alergare, grăind pentru 51 de metri în șapte încercări. Primul receptor al lui Brown, Wes Rockett, a fost ținut la o recepție pe șase ținte. O singură captură a lui Miller i-a condus pe toți receptorii Bears pentru 61 de metri Graham a egalat numărul cu 61 de metri la două capturi.